Trzech pewniaków

Druga kolejka fazy eliminacyjnej Otwockiej Ligi Halowej wyłoniła już pierwsze drużyny, które w dalszej części rozgrywek zagrają w grupie mistrzowskiej oraz grupie pocieszenia. Najciekawiej wygląda sytuacja w grupie drugiej, gdzie szanse na walkę o tytuł mistrzowski zachowują w dalszym ciągu cztery ekipy.
Piłkarze Albatrosów (czerwone koszulki) zapewnili sobie awans do grupy mistrzowskiej
Piłkarze Albatrosów (czerwone koszulki) zapewnili sobie awans do grupy mistrzowskiej

Pewne gry w strefie mistrzowskiej są dwie drużyny z grupy pierwszej – idący jak burza – Just 6 oraz Albatrosy, a także Wuwuzele. Ci ostatni zapewnili sobie awans dobrą grą w drugiej połowie meczu z Szach Matem. Po 30 minutach gry drużyna Marcina Krupy miała stratę jednej bramki do rywali i zanosiło się na niespodziankę, ale po zmianie stron Wuwuzele rozpoczęły mocną ofensywę i mecz zakończył się ich pewnym zwycięstwem 14:6.

Blisko awansu są również piłkarze ubiegłorocznego wicemistrza – Wybrzeża Klatki Schodowej, którzy w ostatnim meczu pokonali (16:7) zawsze nieobliczalny Anielin. Mogący pochwalić się najliczniejszą i najbardziej żywiołową grupą kibiców zespół z Otwocka dotrzymywał kroku rywalom tylko przez kwadrans, potem kontrolę nad meczem przejęli gracze WKS, którym nie przeszkodziła nawet nieobecność bramkarza Kuby Nowickiego.

– Początek meczu był trudny. Przeciwnik postawił na twardą grę, a do tego stwarzał sobie groźne okazje pod naszą bramką. Jeszcze w pierwszej połowie udało nam się jednak opanować sytuację i objąć kilkubramkowe prowadzenie, które utrzymaliśmy do końca – mówi zawodnik WKS Bartosz Jachowicz-Wróblewski.

WKS ma aktualnie komplet zwycięstw, ale nie może być do końca pewny awansu. Jeśli w ostatnim meczu przegra dużą różnicą bramek z Home Team – przy jednoczesnym zwycięstwie Michotnii z Anielinem – wówczas może spaść do grupy pocieszenia.

Więcej pytań niż odpowiedzi przyniosła druga kolejka w grupie drugiej, gdzie wszystkie drużyny zrównały się punktami. TS Batory wygrał z Nie Do Zera (7:6), a liderujący Valcom Nieruchomości poniósł porażkę z Lamico (7:11) i spadł na ostatnie miejsce.

– Lamico okazało się bardzo zorganizowaną drużyną, która wykorzystała praktycznie wszystkie stworzone przez siebie sytuacje. My natomiast, mimo że nie graliśmy najgorzej, mieliśmy ogromne problemy ze skutecznością – mówi bramkarz Valcomu Patryk Olszański.

– Ostatnia kolejka rozstrzygnie o wszystkim i na tym meczu trzeba się przede wszystkim skupić – dodaje.

Wyniki 2. kolejki:
Grupa 1
Drink Team – Just 6     4:35
Miyagi – Albatrosy     5:11
Grupa 2
Valcom Nieruchomości – Lamico     7:11
Nie Do Zera – TS Batory     6:7
Grupa 3
WKS – Anielin     16:7
Home Team – Michotnia     5:23
Grupa 4
Wuwuzele – Szach Mat     14:6
Waka Waka – Walton     6:16

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.