Kradli zabawki ze żłobka

Maluchy z otwockiego żłobka przy ul. Wroniej okradzione! W nocy bezduszni złodzieje zabrali ich ulubioną huśtawkę i uszkodzili inną zabawkę. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu.
Ten drań ukradł dzieciom ich ulubioną zabawkę
Ten drań ukradł dzieciom ich ulubioną zabawkę

Pierwszy raz zdarzył się nam taki przykry incydent. Pracuję tu już wiele lat, ale nigdy nie było kradzieży. Na tej huśtawce dzieci bardzo lubiły się bawić
– mówi dyrektor żłobka Małgorzata Freliszka. Złodziejom nie przeszkadzało, że placówka znajduje się w centrum miasta, dookoła są bloki, a ulica jest oświetlona. Przyszli kilka minut po północy, przeskoczyli przez ogrodzenie i ukradli dziecinną huśtawkę. Po terenie żłobka buszowali ponad godzinę.

– Próbowali rozebrać jeszcze zjeżdżalnię-zamek, zabrali od niej śruby, ale nie udało im się rozłożyć zabawki do końca. Nie możemy jednak z niej korzystać, bo została uszkodzona. Włamywacze próbowali też zdemontować domek, na szczęście też im się nie udało – dodaje dyrektor żłobka.

Takiej huśtawki szukają policja i dyrekcja żłobka
Takiej huśtawki szukają policja i dyrekcja żłobka

Złodzieje przerzucili huśtawkę przez płot i uciekli. Wiadomo, że sprawców było dwóch, co zarejestrowały kamery monitoringu. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (z 19 na 20 grudnia).

– Brak zabawki zauważyliśmy w poniedziałek, kiedy dzieci wychodziły na spacer. Wtedy zobaczyły, że nie ma ich ulubionej huśtawki i od razu zaczęły pytać, co się z nią stało, czy została zdemontowana. Wszystko wskazywało na kradzież, co potwierdziło nagranie z kamer. Sprawa została zgłoszona na policję, przekazaliśmy materiał z monitoringu. Moim zdaniem jest on czytelny. Na początku stycznia br. dostałam pismo, że ze względu na słabą jakość nagrania z kamer sprawa została zawieszona – tłumaczy Małgorzata Freliszka.

– Wyjaśniamy okoliczności zdarzenia. Sprawdziliśmy zapis z monitoringu. Widoczny jest zarys postaci. Jeśli ktoś widział taką huśtawkę jak na zdjęciu to prosimy o kontakt z komendą – mówi st. asp. Sylwia Durlik z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Wszystkie zabawki w miejskiej placówce mają wymagane atesty, elementy są w środku metalowe, oblane z zewnątrz bezpiecznym plastikiem. Kradzież huśtawki to strata ok. 4 tys. zł. – Największą szkodę bezduszni złodzieje wyrządzili dzieciom, które bardzo lubiły tę zabawkę – mówi dyrektor żłobka.

  • Krzysztof says:

    Wzrostem pasuje mi do seryjnego włamywacza z Celestynowa o którym piszecie w innym artykule, którego ujęła policja.

  • Pat says:

    Poprosimy o upublicznienie nagrania z monitoringu, może się jednak okaże, że jakość nagrania nie jest taka słaba i ktoś rozpozna sprawców…

2 thoughts on “Kradli zabawki ze żłobka”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl