Kradli zabawki ze żłobka

Maluchy z otwockiego żłobka przy ul. Wroniej okradzione! W nocy bezduszni złodzieje zabrali ich ulubioną huśtawkę i uszkodzili inną zabawkę. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu.
Ten drań ukradł dzieciom ich ulubioną zabawkę
Ten drań ukradł dzieciom ich ulubioną zabawkę

Pierwszy raz zdarzył się nam taki przykry incydent. Pracuję tu już wiele lat, ale nigdy nie było kradzieży. Na tej huśtawce dzieci bardzo lubiły się bawić
– mówi dyrektor żłobka Małgorzata Freliszka. Złodziejom nie przeszkadzało, że placówka znajduje się w centrum miasta, dookoła są bloki, a ulica jest oświetlona. Przyszli kilka minut po północy, przeskoczyli przez ogrodzenie i ukradli dziecinną huśtawkę. Po terenie żłobka buszowali ponad godzinę.

– Próbowali rozebrać jeszcze zjeżdżalnię-zamek, zabrali od niej śruby, ale nie udało im się rozłożyć zabawki do końca. Nie możemy jednak z niej korzystać, bo została uszkodzona. Włamywacze próbowali też zdemontować domek, na szczęście też im się nie udało – dodaje dyrektor żłobka.

Takiej huśtawki szukają policja i dyrekcja żłobka
Takiej huśtawki szukają policja i dyrekcja żłobka

Złodzieje przerzucili huśtawkę przez płot i uciekli. Wiadomo, że sprawców było dwóch, co zarejestrowały kamery monitoringu. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (z 19 na 20 grudnia).

– Brak zabawki zauważyliśmy w poniedziałek, kiedy dzieci wychodziły na spacer. Wtedy zobaczyły, że nie ma ich ulubionej huśtawki i od razu zaczęły pytać, co się z nią stało, czy została zdemontowana. Wszystko wskazywało na kradzież, co potwierdziło nagranie z kamer. Sprawa została zgłoszona na policję, przekazaliśmy materiał z monitoringu. Moim zdaniem jest on czytelny. Na początku stycznia br. dostałam pismo, że ze względu na słabą jakość nagrania z kamer sprawa została zawieszona – tłumaczy Małgorzata Freliszka.

– Wyjaśniamy okoliczności zdarzenia. Sprawdziliśmy zapis z monitoringu. Widoczny jest zarys postaci. Jeśli ktoś widział taką huśtawkę jak na zdjęciu to prosimy o kontakt z komendą – mówi st. asp. Sylwia Durlik z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Wszystkie zabawki w miejskiej placówce mają wymagane atesty, elementy są w środku metalowe, oblane z zewnątrz bezpiecznym plastikiem. Kradzież huśtawki to strata ok. 4 tys. zł. – Największą szkodę bezduszni złodzieje wyrządzili dzieciom, które bardzo lubiły tę zabawkę – mówi dyrektor żłobka.

2 komentarze do “Kradli zabawki ze żłobka

 • 19 stycznia 2016 o 14:41
  Permalink

  Poprosimy o upublicznienie nagrania z monitoringu, może się jednak okaże, że jakość nagrania nie jest taka słaba i ktoś rozpozna sprawców…

  Odpowiedz
 • 20 stycznia 2016 o 07:28
  Permalink

  Wzrostem pasuje mi do seryjnego włamywacza z Celestynowa o którym piszecie w innym artykule, którego ujęła policja.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.