Seryjny włamywacz w rękach policji

Ma tylko 19 lat, a kartotekę jak stary złodziej. Młody mieszkaniec Celestynowa to specjalista od włamań i kradzieży. Policja postawiła mu 11 zarzutów. Seryjnemu włamywaczowi grozi nawet 10 lat więzienia.

wlam

Policjanci z Karczewa i otwoccy kryminalni od dawna deptali po piętach włamywaczowi, który w ostatnim czasie dokonywał kradzieży na terenie powiatu otwockiego. Mężczyzna włamywał się do samochodów, domów, mieszkań i firm. Kradł wartościowe rzeczy, które potem mógł sprzedać po okazyjnej cenie. – Ostatnio na terenie powiatu otwockiego odnotowaliśmy bardzo dużo włamań. Na początku roku 19-latek prawdopodobnie włamał się do dziewięciu samochodów. Straty oszacowano na 4,5 tys. zł – mówi st. asp. Sylwia Durlik z otwockiej komendy policji.

Okazało się, że mieszkaniec Celestynowa ma na swoim koncie więcej przestępstw. W toku postępowania wyszło na jaw, że włamał się również do dwóch firm, których straty oszacowano na kilka tysięcy złotych. – 19-latek usłyszał już 11 zarzutów kradzieży z włamaniem do samochodów i budynków. Łączne straty wyceniono na ponad 13 tys. zł – mówi st. asp. Durlik.

Śledczy przedstawili młodemu mieszkańcowi Celestynowa niezbite dowody jego przestępstw. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.