Szpital znów szuka prezesa

W tym tygodniu prawdopodobnie poznamy nazwisko zwycięzcy konkursu na nowego prezesa Powiatowego Centrum Zdrowia. Chętnych do objęcia tego stanowiska jest czworo kandydatów, w tym były prezes Grzegorz Gałabuda i obecna prezes Henryka Romanow.
Wśród kandydatów na stanowisko jest były prezes PCZ Grzegorz Gałabuda
Wśród kandydatów na stanowisko jest były prezes PCZ Grzegorz Gałabuda

W poniedziałek, 18 stycznia odbędą się rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami. Do czasu rozstrzygnięcia konkursu jego szczegóły owiane są tajemnicą. Jak poinformował nas wicestarosta Paweł Rupniewski, przewodniczący komisji, wszyscy członkowie zostali zobowiązani do zachowania poufności pod groźbą kar finansowych. Kto zatem złożył oferty? Nieoficjalnie mówi się, że cztery osoby, dwie kobiety i dwóch mężczyzn, w tym były prezes PCZ Grzegorz Gałabuda, któremu przed końcem kadencji podziękowano za współpracę, i obecna prezes Henryka Romanow, która po odwołaniu Joanny Pawlak przez ostatnie dwa miesiące zarządzała spółką.

Wiemy, że kandydat na prezesa PCZ powinien spełniać następujące wymagania: mieć wykształcenie wyższe, co najmniej pięcioletni staż pracy na stanowisku kierowniczym w podmiotach leczniczych lub spółkach prawa handlowego, w jednostkach administracji rządowej lub samorządowej lub studia podyplomowe w zakresie zarządzania podmiotami leczniczymi. Preferowane będą osoby z wykształceniem medycznym, prawniczym, ekonomicznym lub o kierunku zarządzanie np. w ochronie zdrowia. Warunkiem jest też niekaralność.

Zainteresowani kierowaniem szpitala i podległymi mu jednostkami, mieli czas na składanie ofert do 11 stycznia. W czwartek, 14 stycznia komisja konkursowa w składzie: wicestarosta Paweł Rupniewski – przewodniczący, i członkowie: Andrzej Mazek, przewodniczący rady nadzorczej PCZ, Mirosław Bursa, sekretarz rady nadzorczej PCZ, Krzysztof Boczarski, członek zarządu powiatu, Mateusz Biernacki, przedstawiciel załogi PCZ, zapoznała się z ofertami i wyznaczyła termin rozmów kwalifikacyjnych. Podczas nich kandydaci zostaną poddani ocenie merytorycznej przez członków komisji. Każdy kandydat przedstawi swoją koncepcję pracy na stanowisku prezesa PCZ, co może trwać nie dłużej niż 10 minut.

Członkowie komisji przeprowadzą też indywidualne rozmowy z kandydatami, polegające w pierwszej kolejności na zadawaniu jednakowych pytań niezbędnych do usta- lenia przydatności na stanowisko prezesa, a następnie pytań dodatkowych, zadawanych przez członków komisji konkursowej. Prezes zostanie wybrany w tajnym głosowaniu. Wyłoniona kandydatura zostanie przedstawiona radzie nadzorczej, a następnie zgromadzeniu wspólników czyli zarządowi powiatu, na posiedzeniu zaplanowanym na 27 stycznia.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.