WOŚP – czas rekordów

Prawie 220 tys. zł – to bilans 24. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie otwockim. Najwięcej zebrano oczywiście w stolicy powiatu, ale niemal w każdej gminie padły rekordy.

Chcemy wspierać coroczną akcję Jerzego Owsiaka, chcemy pomagać chorym dzieciom i osobom w podeszłym wieku, wierzymy w słuszność Orkiestry i odrzucamy absurdalne pomówienia na jej temat. Tak zdaje się mówić większość mieszkańców naszego powiatu, wśród nich także ci, którzy politycznie zgadzają się z obecną władzą. Bo przecież taki cel powinien łączyć wszystkich, powinien być ponad podziałami. Udowodnił to zresztą prezydent Andrzej Duda, który przekazał na aukcję WOŚP swoje narty. Wspaniały gest.

OTWOCK
W Otwocku bawiono się na terenie Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury, gdzie znalazła się główna scena, oraz w „Ekonomiku”. Wielogodzinne pokazy lokalnych zespołów, licytacje i koncerty zakończył pokaz fajerwerków i gorący występ Sławomira, gwiazdy rock-polo.

Wśród wolontariuszy dominują dzieci, ich poświęcenie i zaangażowanie porusza serca  – ekipa Szkoły Sztuk Walki Sokudo zebrała ponad 5 tys. zł
Wśród wolontariuszy dominują dzieci, ich poświęcenie i zaangażowanie porusza serca – ekipa Szkoły Sztuk Walki Sokudo zebrała ponad 5 tys. zł

Oficjalnie zebrano 138 tys. 48 zł i 83 gr, ale ten wynik może się zmienić, ponieważ dopiero 18 stycznia zakończy się licytacja wartego 2 tys. zł vouchera z Z-Hotelu. Kwestowało około 140 wolontariuszy, mimo chłodu dzielnie zbierali pieniądze i niemal wszędzie spotykali się z ciepłym przyjęciem.

– Na ulicach było pusto, więc biegałyśmy po sklepach, stacjach benzynowych, kawiarniach. Jednak najwięcej zebrałyśmy przed kościołami, ludzie wrzucali do puszek bardzo chętnie, zwłaszcza ci starsi. Mówili, że jesteśmy dzielne i słodkie – opowiadają Gabrysia, Karolina i Malina, 10-latki zbierające pieniądze w barwach Szkoły Sztuk Walki Sokudo. Wynik tej ekipy to ponad 5 tys. zł.

Cały sztab zadziwiła jednak Zosia Banasiak. 10 stycznia zebrała 7 tys. 883 zł i 58 groszy! To nowy rekord otwockiego sztabu. Ogromne gratulacje!

JÓZEFÓW

wośp Józefów
Józefowianie mają powody do dumy i tu bowiem padł ich rekord. Podczas wydarzenia organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 zebrano 39 tys. 300 zł, co oznacza, że ubiegłoroczny wynik został poprawiony o ponad 12 tys. zł. Na szkolnej scenie występowali uczniowie, nauczyciele i pracownicy placówki przy ulicy Granicznej. Nie zabrakło kramików z różnościami, bufetu z domowymi wypiekami i tortu.

KARCZEW

wośp Karczew
Areną finałowych występów WOŚP była tradycyjnie hala MOSIR-u. Wystąpiły, m.in. Gębule, Zespół Ludowy Sołtysi, reprezentacje klubów sportowych i tanecznych oraz kilka gwiazd z programu „Mam talent”. Udało się zebrać kwotę 6 tys. 914 zł i 81 groszy. W tym roku swój sztab miał też Zespół Szkół, gdzie zebrano 7 tys. 297 zł i 75 gr. Łącznie z Karczewa na WOŚP przekazano więc 14 tys. 212 zł i 56 groszy oraz 6 euro!

CELESTYNÓW

wośp Celestynów
Jak co roku finał WOŚP zorganizował Zespół Szkół i Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. por. J. Czumy „Skrytego”. Cały dzień odbywały się koncerty, aukcje, pokazy, występowały przedszkolaki a na finał zagrał zespołu Pobudka. I tu padł rekord – zebrano 25 tys. 984 zł i 45 gr.

WIĄZOWNA

wośp Wiązowna 3
Tu Orkiestra grała w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym. Były pokazy dziecięce, koncerty zespołów The Trups, Relanium i chóru Mienia River oraz licytacja. Gwiazdą wieczoru był Kwintet Towarzyski. W Wiązownie również zebrano rekordową sumę – 16 tys. 695 zł i 64 gr. To ponad 7 tys. zł więcej niż przed rokiem. Koszulka lidera należy się Annie Chwalczuk. W jej puszce było aż 7 tys. 377 zł. Gratulujemy skuteczności!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.