Exodus z Otwocka

Piłkarze OKS Otwock, jeszcze bez trenera, zaczęli przygotowania do rundy wiosennej. W zastępstwie zajęcia prowadzi Dawid Bułka, dotychczasowy asystent dwóch ostatnich szkoleniowców otwocczan Bartosza Bobrowskiego i Piotra Zasady.
Według nieoficjalnych informacji Szymon Maruszewski znalazł się na celowniku innego trzecioligowca – Pogoni Grodzisk Mazowiecki
Według nieoficjalnych informacji Szymon Maruszewski znalazł się na celowniku innego trzecioligowca– Pogoni Grodzisk Mazowiecki

Nadal nie wiadomo, kto poprowadzi OKS Otwock w drugiej części sezonu. Nazwisko szkoleniowca, który zastąpi trenera Piotra Zasadę, nie jest jeszcze znane. Brak trenera nie przeszkodził drużynie w rozpoczęciu przygotowań. Do momentu zatrudnienia nowego szkoleniowca za ich przebieg odpowiedzialny jest trener rezerw Dawid Bułka. Frekwencja na pierwszych zajęciach nie była zbyt wysoka, ponieważ część zawodników dotychczasowej kadry już znalazła sobie nowych pracodawców.

Po niespełna pół roku gry na powrót do Raciąża zdecydował się Paweł Nowotka, który w poprzednim sezonie znacząco przyczynił się do awansu Błękitnych do trzeciej ligi. Na zmianę klubu zdecydowali się również Łukasz Choiński oraz Mikołaj Tokaj. Pamiętający jeszcze czasy występów OKS-u w drugiej, lidze postanowili przystać na ofertę czwartoligowego Huraganu Wołomin. Obecnie kluby dogadują szczegóły transferu.

Na wiosnę w barwach OKS-u nie zagra również Rafał Wiśniowski. 21-letniemu pomocnikowi skończył się właśnie okres wypożyczenia i wrócił do swojego poprzedniego klubu Dolcanu Ząbki.

To chyba jeszcze nie koniec osłabienia kadry zespołu z Otwocka. Wicelider czwartej ligi, Victoria Sulejówek, złożył zapytanie o ewentualną możliwość pozyskania Jakuba Piekuta. Trener Maciej Kędziorek, znający doskonale możliwości wychowanka otwockiego klubu, chętnie widziałby tego zawodnika w swojej kadrze. Pytanie tylko, czy Victoria będzie w stanie wyłożyć kwotę, jaka przysługuje OKS-owi za tego zawodnika.

Także inny były trener drużyny z Otwocka, Marek Końko obserwuje byłych podopiecznych. Nieoficjalnie mówi się, że aktualny szkoleniowiec Pogoni Grodzisk Mazowiecki chętnie sięgnąłby po Szymona Maruszewskiego. Z kolei możliwość angażu Dawida Brewczyńskiego oraz Filipa Łuszczyńskiego sonduje lider czwartej ligi – KS Konstancin. Jeśli te wszystkie transfery dojdą do skutku, to OKS i nowy trener mogą mieć poważne problemy z  zebraniem składu na rundę wiosenną.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.