Rodzinne kolędowanie

Już po raz piąty w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie odbył się przegląd kolęd i pastorałek. Wystąpiły dzieci z józefowskich przedszkoli wraz z rodzicami.

Odbywający się na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie przegląd kolęd i pastorałek na stałe wpisał się w kalendarz styczniowych imprez kulturalnych miasta, a za jego organizacją od początku stoi Miejskie Przedszkole nr 1 z Michalina. Tegoroczna, piąta edycja imprezy, która odbyła się w środę, 13 stycznia, zgromadziła w sali widowiskowej MOK-u dzieci z prawie wszystkich przedszkoli.

Przegląd rozpoczęły „Motylki” z Miejskiego Przedszkola nr 1, prezentując układ choreograficzny do pastorałki „U stajenki”. A później… nastąpiła przerwa w kolędowaniu, bo sceną zawładnął Tomasz z papugą Pleciugą, którzy przez dłuższy czas zabawiali dzieci i porywali je do wspólnej zabawy. Było wspólne śpiewanie, a nawet zabawa w śnieżki bez śniegu. Ważne, że wszyscy, a zwłaszcza najmłodsi, mieli ubaw po pachy.

Po części rozrywkowej przyszedł wreszcie czas na prawdziwe kolędowanie. Na scenie wystąpiły maluchy z kolejnych józefowskich przedszkoli, dzielnie wspierane przez swoich rodziców, a nagrodą dla wszystkich wykonawców były gromkie brawa licznie zgromadzonej publiczności. I choć impreza nieco się przedłużyła, a dzieciaki spóźniły się na obiad, to nikt nie marudził, bo w doskonałej zabawie nie przeszkadzał nawet pusty żołądek.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.