Zainwestują w ścieki, sport i drogi

Ponad 5,3 mln zł gmina Kołbiel chce wydać w 2016 roku na inwestycje. Największą z nich będzie budowa sieci kanalizacyjnej we wsiach Rudno i Rudzienko. Na ten cel w tegorocznym budżecie zabezpieczono ponad 2 mln zł.
W tegorocznym budżecie zabezpieczono 1,25 mln zł na przebudowę gminnych dróg
W tegorocznym budżecie zabezpieczono 1,25 mln zł na przebudowę gminnych dróg

To ma być ambitny plan inwestycyjny. W 2016 roku władze Kołbieli przeznaczą na gmin-ne inwestycje ponad 5,3 mln zł z 27,7 mln zł, jakie zostaną wydane z budżetu na wszelkie zadania przypisane gminie.

Największą inwestycją tego roku będzie budowa sieci kanalizacyjnej we wsiach Rudno i Rudzienko. Na ten cel zabezpieczono ponad 2 mln zł. Mieszkańcy będą mogli liczyć również na poprawę stanu gminnych dróg. Na te zadania inwestycyjne władze Kołbieli w 2016 roku wydadzą w sumie  1,25 mln zł. W ramach tych środków przebudowane zostaną drogi: z Kołbieli do Borkowa, we Władzinie, Lubicach II oraz ul. Akacjowa w Kołbieli.
W tym roku gmina przekaże także władzom powiatu 50 tys. zł na remont kolejnego odcinka drogi powiatowej we wsi Sępochów.

Miłośników sportu z pewnością ucieszy informacja o planowanej w tym roku budowie w Kołbieli bieżni i boiska wielofunkcyjnego. Sportowe obiekty mają powstać w bliskim sąsiedztwie szkoły podstawowej i gimnazjum, dzięki czemu podczas lekcji WF-u będą z nich mogli korzystać również uczniowie. W ramach poprawy tężyzny mieszkańców gminy w Kołbieli, Bocianie i Goździe wybudowane zostaną siłownie na świeżym powietrzu (ponad 43 tys. zł).

W ramach wydatków inwestycyjnych blisko 400 tys. zł trafi do sołectw w ramach realizacji zadań, jakie będą finansowane z Funduszu Sołeckiego. Dla przykładu: sołectwo Gadka wyda 14 tys. zł na remont remizy OSP.

Nadal najwięcej pieniędzy gmina przeznacza na oświatę. W tym roku jej utrzymanie uszczupli budżet gminy o przeszło 10,6 mln zł, z czego tylko 7,6 mln zł stanowi subwencja oświatowa, jaka z budżetu państwa wpłynie do gminnej kasy. Pozostałą kwotę  – ponad 3 mln zł – kołbielski samorząd będzie musiał  dołożyć ze swoich dochodów.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.