Lokalny wybór

Stanowisko trenera rezerw Vulcanu Wólka Mlądzka jest już obsadzone. Po niespełna tygodniu oczekiwania włodarze klubu znad Świdra wybrali następcę Piotra Bąka.
Tomasz Cymerman został nowym trenerem rezerw Vulcanu Wólka Mlądzka
Tomasz Cymerman został nowym trenerem rezerw Vulcanu Wólka Mlądzka

Działacze Vulcanu Wólka Mlądzka nie zwlekali zbyt długo ze znalezieniem nowego szkoleniowca na miejsce trenera Piotra Bąka, który w poprzednim tygodniu zrezygnował z dalszej pracy w klubie. Pod uwagę brano dwie kandydatury, ale ostatecznie zdecydowano się na powierzenie obowiązków trenerskich Tomaszowi Cymermanowi.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że trener Cymerman zgodził się podjąć wyzwanie i będzie u nas pracował. To osoba nie tylko z bogatym doświadczeniem boiskowym, ale ma też za sobą pracę w kilku klubach – mówi wiceprezes Vulcanu Karol Mucha.

Nowy trener tegorocznego beniaminka klasy A to wychowanek OKS Start Otwock. Piłkarską karierę kontynuował w Mazurze Karczew oraz Legii II Warszawa. Jako szkoleniowiec pracował m.in. w Koronie Góra Kalwaria, OKS II Otwock, Mazurze II Karczew oraz Józefovii Józefów. Umowa Cymermana z nowym klubem będzie obowiązywać do końca rundy wiosennej z opcją przedłużenia na kolejny sezon.

– Jeśli praca w Vulcanie będzie sprawiała nowemu trenerowi satysfakcję i będzie poparta odpowiednimi wynikami, to myślę, że nie będzie żadnych problemów z przedłużeniem umowy na następne rozgrywki – zapowiada wiceprezes Mucha.

Piłkarze rezerw Vulcanu już zdążyli się poznać z nowym szkoleniowcem i odbyli pierwsze treningi. Wkrótce zespół z Wólki Mlądzkiej czekają pierwsze sparingi.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.