Nauczanie w niezłym stanie

Znamy już wyniki tegorocznego Rankingu Perspektyw Szkół Ponadgimnazjalnych. Są tam też trzy placówki z Otwocka: „Ekonomik”, „Nukleonik” i „Słowak”. Ich ocena jest dość dobra.

cip

Ranking podzielono na kilka kategorii. Wśród najlepszych techników na Mazowszu dobre miejsca zajęły dwie placówki z Otwocka – Technikum nr 2 w Zespole Szkół nr 2, czyli popularny „Nukleonik”, zajął miejsce 34., zbli-żony wynik ma Technikum nr 1 w ZSE-G im. Stanisława Staszica – „Ekonomik” zdobył 38. miejsce.  Znakomicie wypadła ocena w Rankingu Egzaminów Zawodowych. Oceniono, że kierunek technik informatyk w otwockim „Nukleoniku” zasługuje na 6. miejsce w Polsce!

– Bardzo się cieszymy z tego wyniku, mamy powody do dumy. To oczywiście przede wszystkim zasługa naszej znakomitej kadry, informatyki uczą: Emilia Mazurek, Marek Sawa, Grzegorz Niestieruk i Bogusław Kocimowski. Pod ich skrzydłami nasi uczniowie zdobywają na egzaminach ponad sto punktów – podkreśla Henryk Matosek, dyrektor „Nukleonika”.

– Technik informatyk to w tej chwili u nas najpopularniejszy kierunek zawodowy, chętnych jest wielu, ale by się dostać, trzeba mieć dobre wyniki na świadectwie gimnazjalnym, przede wszystkim z rozszerzonej matematyki i fizyki.

Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących 2016 uwzględnia tylko jeden z naszych lokalnych ogólniaków – LO nr III im. Juliusza Słowackiego znalazło się na 127 miejscu w Polsce, co daje szkole tzw. srebrną tarczę. Warto dodać, że w 2014 roku sklasyfikowano go na miejscu 294, a przed rokiem 156. W skali Mazowsza „Słowak” zajął 35. miejsce.  Na liście 500 wyróżnionych liceów z całego kraju nie znalazło się niestety otwockie LO im. K.I. Gałczyńskiego.

Ranking przygotowuje portal edukacyjny „Perspektywy”, przedstawiający się jako największa i jedyna kompletna baza informacji edukacyjnych. Jakie przyjmuje kryteria? Licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech, są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przed- miotów dodatkowych. W tegorocznym rankingu brane były pod uwagę jedynie wyniki matury pisanej w tzw. nowej formule. W przypadku techników dodatkowym, obok tych trzech, kryterium są wyniki egzaminu zawodowego. Więcej na stronie http://www.perspektywy.pl

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.