Połowa kadry zatrzymała MKS

Od wyjazdowych pojedynków w Warszawie oraz Płocku rozpoczęły serię meczów w nowym roku zawodniczki MKS Karczew. Podopieczne trenera Grzegorza Ankiewicza i Tomasza Lubasa radziły sobie ze zmiennym szczęściem.
Solidna gra MKS w obronie zaowocowała wygraną z Ochotą
Solidna gra MKS w obronie zaowocowała wygraną z Ochotą

Drużyna juniorek młodszych MKS Karczew wygrała dość pewnie z Ochotą Warszawa (26:19). Zawodniczkom trenera Grzegorza Ankiewicza w efektownym zwycięstwie nie przeszkodziła kontrowersyjna decyzja arbitrów z końcówki pierwszej połowy. Sędziowie usunęli z boiska najskuteczniejszą do tego momentu zawodniczkę meczu Joannę Wójcik.

– Ani Asia, ani ja do tej pory nie wiemy, co było powodem tej decyzji – przyznaje trener MKS-u.

– To był trudny moment, ale dziewczyny stanęły na wysokości zadania. Bardzo dobrze zagrała Pola Janowska, która pociągnęła grę drużyny w drugiej połowie – dodaje.

– Wygraliśmy dość wysoko, choć różnica mogła być jeszcze większa. Niestety w ostatnich minutach pozwoliliśmy sobie na moment rozluźnienia i Ochota trochę nadgoniła wynik. O tę sytuację mam chyba największe pretensje do dziewczyn – mówi Ankiewicz.

Trzy dni później jego podopieczne pojechały do Płocka na mecz z SMS, w którego składzie znajduje się kilka reprezentantek Polski.

– Znaliśmy możliwości naszych przeciwniczek, ale nie zamierzaliśmy się poddawać bez walki. Od początku próbowaliśmy się im przeciwstawić, ale plany pokrzyżował nam uraz barku Wiktorii Trzepałki. Kontuzja nie wyglądała na groźną, ale woleliśmy dmuchać na zimne i do końca meczu Wiki nie pojawiła się już na parkiecie. To miało duży wpływ na naszą dalszą postawę w tym spotkaniu – zauważa trener karczewianek.

O losach meczu zadecydowała przede wszystkim pierwsza połowa, w której gospodynie wypracowały ośmiobramkową przewagę (17:9). Część dorobku SMS było zasługą Katarzyny Cygan, która rok temu przeniosła się z Karczewa do Płocka. Wychowanka MKS-u zdobyła w całym meczu dziewięć bramek. Lepszą skutecznością wykazała się w tym spotkaniu jedynie Wójcik, która zaliczyła aż 11 trafień.

Ochota W-wa – MKS Karczew     19:26 (10:14)
MKS: Popis – Chromińska, Adamiec, Ciszkowska 5, Janowska 4, Wójcik 6, Żelazo 2, Łapińska 1, Jobda 4, Trzepałka 4, Gromadzka
SMS Płock – MKS Karczew     36:27 (17:9)
MKS: Popis – Żelazo 2, Trzepałka, Łapińska, Adamiec 2, Jobda 6, Janowska 1, Ciszkowska 4, Wójcik 11, Gromadzka 1, Chromińska

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.