Romanow na drugą kadencję

Niespodzianki nie było. Henryka Romanow okazała się bezkonkurencyjna w wyścigu o fotel prezesa Powiatowego Centrum Zdrowia i została powołana na to stanowisko przez radę nadzorczą na drugą kadencję.

Henryka Romanow, nowa prezes Powiatowego Centrum Zdrowia

Henryka Romanow pozostanie w powiatowym szpitalu przy ul. Batorego na dłużej. Najpierw została prezesem PCZ na dwa miesiące (od grudnia 2015 r.), a w styczniu przystąpiła do konkursu ogłoszonego na to stanowisko. Jego przebieg, informacje o kandydatach i wynik do końca były tajemnicą. Członkowie komisji konkursowej zobowiązali się do całkowitego milczenia. Wiadomo było, że 18 stycznia odbyły się rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami.

W piątek rano, 22 stycznia na stronie internetowej starostwa w Biuletynie Informacji Publicznej pojawiła się wiadomość, że komisja konkursowa w składzie: wicestarosta Paweł Rupniewski – przewodniczący, i członkowie: Andrzej Mazek, przewodniczący rady nadzorczej PCZ, Mirosław Bursa, sekretarz rady nadzorczej PCZ, Krzysztof Boczarski, członek zarządu powiatu, Mateusz Biernacki, przedstawiciel załogi PCZ, rekomenduje na stanowisko prezesa PCZ panią Henrykę Romanow.

Głosowanie odbyło się w trybie tajnym. „Po przeprowadzeniu postępowania konkursowego, wysłuchaniu dwóch kandydatów zakwalifikowanych do II etapu konkursu, w głosowaniu tajnym, bezwzględną większością głosów komisja konkursowa wyłoniła kandydata i rekomenduje na stanowisko prezesa PCZ panią Henrykę Romanow” – czytamy na stronie internetowej starostwa.

20 stycznia uchwałą rady nadzorczej PCZ została powołana na członka zarządu i powierzono jej  funkcję prezesa zarządu PCZ na okres drugiej kadencji zarządu od 1 lutego 2016 r. Jeszcze dzień wcześniej, 21 stycznia, na posiedzeniu komisji zdrowia wybór ten był owiany tajemnicą.

– I znów o wszystkim dowiemy się z gazet – żartowali obecni na komisji radni, bo na ich pytania odnośnie do przebiegu konkursu, kandydatów czy wyniku nie otrzymali odpowiedzi. – Skąd tyle tajemnic?! Może coś się tam dzieje złego, jak nic nie chcecie się powiedzieć – dziwił się radny Krzysztof Szczegielniak. – Nie znamy nawet płci wszystkich kandydatów – dodał radny Artur Brodowski. Zwrócono uwagę, że nową panią prezes powoła (radni na komisji nie wiedzieli, że już powołała) jeszcze stara rada nadzorcza. Konkurs na członków nowej rady już wkrótce. Do 1 lutego br. można składać oferty.  – Czy zarząd powiatu nie widzi pewnego niebezpieczeństwa, że tej samej radzie daje się możliwość powołania czwartego prezesa. Czy to jest rozsądne, biorąc pod uwagę wynik szpitala? – wyraził swoje zaniepokojenie radny Grzegorz Michalczyk.

– Jeśli chodzi o członków obecnej rady nadzorczej, to ich ocena przyjdzie przy ocenie bilansu całego szpitala. Na razie wykonują swoje obowiązki, tak akurat ułożył się kalendarz, nie widzę tu żadnego zagrożenia – odpowiedział mu wicestarosta Paweł Rupniewski, któremu podlega szpital.

Komentarze

 • Paweł Rupniewski, wicestarosta otwocki
  W trakcie przeprowadzania procedury konkursowej mogłem się jeszcze bardziej utwierdzić w przekonaniu, że pani prezes ma bardzo duże doświadczenie i wiedzę, zwłaszcza w porównaniu z pozostałymi kandydatami. Z tej samej strony dała się również poznać w trakcie tych pierwszych 70 dni sprawowania funkcji prezesa, podczas których podejmowała wiele trudnych i odważnych decyzji, nie wywołując przy tym
  w szpitalu niepotrzebnych kłótni i rewolucji. Nie zapeszając – myślę, że wszystko idzie w dobrym kierunku.
 • Artur Brodowski, radny powiatu
  Jestem zaskoczony tym wyborem. Byłem przekonany, że jak nie ma dobrego kandydata, to konkurs zostanie powtórzony. Pani Romanow nie znam, ale jej zaprezentowanie się na komisji zdrowia nie było dobre. To jest zły wybór, to prowadzi do kolejnego zadłużania się szpitala, a nie wyjścia na prostą.
 • Krzysztof Szczegielniak, radny powiatu
  Nie jestem zaskoczony tym wyborem, po to była zmiana na stanowisku prezesa dwa miesiące temu, żeby teraz była kontynuacja. Nie miałem okazji poznać tej pani i nie znam jej programu naprawczego dla szpitala.

2 komentarze do “Romanow na drugą kadencję

 • 28 stycznia 2016 o 15:21
  Permalink

  Widzę że Otwock to przystań dla spadochroniarzy z Ciechanowa. Najpierw pewien wieczny prezes, teraz wieczna pani dyrektor.
  Rodzi się pytanie czy Otwock nie ma u siebie ogarniętych ludzi czy ta dwójka ma aż takie plecy? Jeśli ma to jakiego są pochodzenia.
  Pozdrawiam. Do wyborów samorządowych.

  Odpowiedz
 • 22 czerwca 2017 o 18:31
  Permalink

  Oby jak najmniej takich zaklamanych ludzi.Przedstawilam nagrania Pani Romanow jak jej personel traktuje ludzi i mimo tego iż była zszokowana tymi nagraniami i obiecałam, ze cos z tym zrobi po miesiąc otrzymala pisemną odpowiedz ze takich sytuacji nie było. Chyba czas żeby telewizja się nimi zajęła.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.