Odliczanie czas zacząć!

Pierwszy wielki bal już za nimi, za nieco ponad sto dni czeka ich pierwszy ważny życiowy egzamin. Maturzyści z otwockiego „Słowaka” do białego rana bawili się na swojej studniówce.

Ostatnie poprawianie krawatów, rzut oka w lusterku na makijaż i… ruszyli. Kilka minut po godz. 20, w sobotni wieczór, 16 stycznia, maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Otwocku tradycyjnym polonezem oficjalnie rozpoczęli studniówkową zabawę. Ze względu na ograniczone miejsce w sali, a także dużą liczbę tegorocznych maturzystów polonez tańczony był w trzech turach. Każda miała nieco inną choreografię, a za każdym razem obserwujący swoje prawie dorosłe pociechy rodzice mieli łzy wzruszenia w oczach.

Po uroczystym tańcu przyszedł czas na okolicznościowe przemówienia. Głos zabrali m.in. prezydent Otwocka Zbigniew Szczepaniak, przewodniczący Rady Miasta Otwocka Jarosław Margielski (absolwent „Słowaka”), a także wicestarosta Paweł Rupniewski. – Bal maturalny często zwany jest ostatnim dniem wolności. Dziś powinniście zapomnieć o tym wszystkim, co przed wami. Bawcie się najlepiej, jak potraficie – życzył młodzieży wicestarosta.

– Chciałem złożyć najlepsze życzenia gronu pedagogicznemu i uczniom najlepszego liceum ogólnokształcącego w powiecie otwockim. Dziesięć lat temu ja stałem na waszym miejscu jako maturzysta. Życzę wam, byście te sto dni poświęcili na naukę. Pamiętajcie, że uczymy się dla siebie, po to, by w przyszłości móc służyć i nieść pomoc innym – dodał przewodniczący rady miasta. Na koniec części oficjalnej głos zabrał przedstawiciel rady rodziców, a także dyrektor liceum Robert Pielak, który dokonał oficjalnego otwarcia balu.

A potem uczniowie zdjęli krawaty i marynarki, maturzystki zmieniły obuwie i wszyscy ruszyli na parkiet, gdzie dali się porwać szalonej zabawie i muzyce serwowanej przez DJ-a aż do białego rana!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.