Wpadł na procentach

Seryjny złodziej siał postrach w jednej ze znanych sieci otwockich supermarketów. Zazwyczaj kiedy się tam pojawiał, ze sklepowych półek znikał drogi alkohol. Miłośnik szlachetnych trunków ukradł wysokoprocentowe napoje o wartości 900 zł.

okradał supermarkety

Kilka dni temu 26-latek wybrał się do ulubionego supermarketu. Jednak nie po to, by zrobić zakupy. Obserwował pracowników, a kiedy wydawało mu się, że nikt nie patrzy, schował pod kurtką i w kieszeniach butelki z markowym alkoholem. Wtedy udało mu się przechytrzyć pracowników supermarketu i ochronę. Wyszedł, nie płacąc rachunku.

Następnym razem miał już pecha. Kilka dni później przyszedł do sklepu i znów udawał zwykłego klienta. Tym razem ukradł osiem butelek drogiego alkoholu. Nie wiedział, że czujni pracownicy ochrony zauważyli kradzież i już powiadomili policję. Pracownicy ochrony zatrzymali sklepowego rabusia i po chwili oddali w ręce funkcjonariuszy.

Alkoholowym złodziejem okazał się 26-letni mieszkaniec Bielska-Białej. – Mężczyzna jest podejrzany o dokonanie na terenie Otwocka kilku kradzieży sklepowych. Wybierał różne supermarkety, ale tej samej sieci – mówi st. asp. Sylwia Durlik z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

– Pracownicy ochrony ujęli na gorącym uczynku mężczyznę, który miał przy sobie osiem butelek alkoholu wartych około 400 zł – dodaje policjantka.
W toku postępowania okazało się, że 26-latek ma na swoim koncie więcej kradzieży szlachetnych trunków. – Prawdopodobnie już od kilku dni kradł alkohol w sklepach tej samej sieci – potwierdza st. asp. Sylwia Durlik.

– Funkcjonariusze z otwockiej dochodzeniówki ustalili, że 26-latek mógł dokonać kradzieży artykułów alkoholowych na ponad 900 zł. Mieszkaniec Bielska-Białej usłyszał już zarzut kradzieży, za co grozi mu nawet pięć lat więzienia. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.