Dalej kopią tunel

ZEGANSKA_MROWCZA_etap_IV_o1
Uwaga podróżni! Właśnie ruszył kolejny etap budowy tunelu w Międzylesiu. W piątek, 29 stycznia około północy został zamknięty fragment ul. Patriotów i Szpotańskiego w rejonie skrzyżowania z Żegańską. Trasy autobusowe uległy zmianie, natomiast kierowców czeka wiele utrudnień.

Budowa tunelu i przejścia podziemnego pod torami kolejowymi w Międzylesiu idzie pełną parą. – Gotowe są już betonowe konstrukcje budowli po zachodniej stronie ulicy – wyjaśnia Agnieszka Kłąb ze stołecznego ratusza. – Trwa budowa instalacji podziemnych, przebudowa skrzyżowania z ul. Pożaryskiego, a także przejścia podziemnego na wysokości Urzędu Dzielnicy Wawer – wylicza urzędniczka.

Budowlańcy dwoją się i troją, aby zakończyć inwestycję na czas
Budowlańcy dwoją się i troją, aby zakończyć inwestycję na czas

W weekend budowa przeniosła się za wschodnią stronę kolejowego torowiska. – W nocy z piątku na sobotę (29/30 stycznia) została wyłą-czona z ruchu wschodnia jezdnia ul. Patriotów i Szpotańskiego w rejonie budowanego tunelu. W tym miejscu rozpoczęła się budowa ostatniej sekcji tunelu i przejścia podziemnego – tłumaczy Agnieszka Kłąb.

W związku z zamknięciem fragmentu ulic drogowcy wytyczyli objazdy. Dotyczy to również linii autobusowych. Zostały one poprowadzone zachodnią jezdnią ul. Patriotów (po tej stronie, gdzie roboty zostały zakończone). – Kierowcy mogą tamtędy przejechać, korzystając z przejazdu przy stacji kolejowej w Radości lub w Aninie, gdzie rok temu został uruchomiony tymczasowy przejazd – zaznacza urzędniczka.

Istotne zmiany czekają pasażerów komunikacji miejskiej, szczególnie linii autobusowych. Linia 115 wyruszy od skrzyżowania ul.  Szpotańskiego z IX Poprzeczną i pojedzie: ul. IX Poprzeczną, Kajki i Pożarskiego, a następnie ul. Żegańską i al. Dzieci Polskich do pętli Międzylesie. Natomiast linia 305 będzie kursowała na skróconej trasie pomiędzy pętlami: Strusia–PKP Międzylesie. – Na odcinku Aleksandrów–PKP Międzylesie będzie uruchomiona zastępcza linia Z15 – informuje Małgorzata Gajewska z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie. – Przywrócenie ruchu na wschodniej części jezdni Patriotów i Szpotańskiego nastąpi w lipcu – zapewnia Gajewska.

Niewykluczone, że na początku wakacji zostanie otwarta ul. Żegańska od ul. Pożaryskiego do ul. Dworcowej, natomiast w sierpniu uruchomiony będzie odcinek od ul. Dworcowej do ul. Patriotów. Według drogowców budowa tunelu ma zakończyć się pod koniec roku, w listopadzie.

Nadal zamknięta jest ul. Żegańska – trwa tutaj budowa instalacji podziemnych, przebudowa skrzyżowania z ul. Pożaryskiego, a także przejścia podziemnego na wysokości Urzędu Dzielnicy Wawer. W maju lub czerwcu możliwy stanie się przejazd ul. Żegańską od ul. Pożaryskiego do Dworcowej. W sierpniu przejezdny będzie odcinek od ul. Dworcowej do Patriotów. Tunel będzie dopuszczony do ruchu w listopadzie 2016 r.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.