Piękności w duchu retro

Agnieszka Kobza, Marta Januszaniec i Aleksandra Witos – to jedyne jak dotąd zdobywczynie korony Miss Ziemi Otwockiej z lat 2010-2012. Po trzech edycjach konkurs zawieszono, ale w tym roku wraca. Pierwsze castingi już w lutym.
Pierwszą miss w 2010 roku była Agnieszka Kobza (w środku)
Pierwszą miss w 2010 roku była Agnieszka Kobza (w środku)

O pomysłach na tegoroczną, wyjątkową edycję z dyrektorem konkursu ŁUKASZEM PŁACZKIEM rozmawia Przemek Skoczek

Dlaczego po czterech latach wraca MZO ?
– Okazało się, że wciąż jest zainteresowanie tym konkursem. Ludzie ciągle mnie pytają, czy w tym roku będą wreszcie „misski”. Wydawało mi się, że tamte trzy edycje z lat 2010-2012 wyczerpały zainteresowanie, tymczasem jest inaczej. Uznałem, że dobrą okazją do reaktywacji konkursu Miss Ziemi Otwockiej jest tegoroczny jubileusz miasta, 100-lecie nadania praw miejskich.

Czy nowa edycja będzie się zasadniczo różniła od poprzednich?
– Na pewno inaczej będzie wyglądał sam finał. Przygotujemy zupełnie nowe prezentacje dziewcząt, w innych strojach i oprawie. Finał będzie nawiązywał do 100-lecia Otwocka. Przeniesiemy się 100 lat wstecz. Dominować będzie klimat retro.

Pomysł świetny, moda kobieca w tamtym okresie była bardzo zmysłowa, pełna wdzięku.
– Myślę, że będzie to atrakcyjne dla widzów show i zarazem ciekawe doświadczenie dla dziewcząt, które chętnie oddadzą się w ręce naszych stylistów i zamienią w dziewczęta sprzed wieku.

Przypomnijmy wymagania wobec kandydatek.
– By wziąć udział w konkursie, trzeba być bezdzietną panną, niekaraną, w wieku od 18 do 24 lat, o nieskazitelnej opinii. Do konkursu zapraszamy dziewczęta nie tylko z powiatu otwockiego, ale i spoza tego terenu.

Jaki jest harmonogram działań? Kiedy finał?
– Pierwszy casting odbędzie się już 21 lutego. Finał planowany jest w kwietniu. Dokładny harmonogram podamy niebawem, mam nadzieję, że już w kolejnym numerze „Linii Otwockiej” będzie można o nim przeczytać.

Nasz tygodnik, tak jak przy poprzednich edycjach, objął konkurs patronatem medialnym

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.