Technicy balowali

Uczniowie sześciu klas z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Stanisława Staszica bawili się w tym roku na studniówce w Sali Bankietowej „Hada”. Zabawa była szampańska i trwała prawie do rana.

Przyszli technicy ekonomiści i ekonomiści wojskowo-policyjni, specjaliści od żywienia i usług gastronomicznych, technologii żywności, hotelarstwa, promotorzy zdrowia, kelnerzy – wszyscy świętowali symboliczne sto dni dzielące ich od matury. W odróżnieniu od swoich rówieśników z liceów ich nauka trwała cztery lata, więc oczekiwanie na ten bal wymagało więcej cierpliwości i więcej pracy.

Tradycyjnie na początek uczniowie zatańczyli poloneza, którego nauczyli się pod okiem Doroty Wierbiłowicz i Michała Kwietnia. Potem była krótka część oficjalna, podczas której nie brakowało podziękowań, gratulacji i życzeń. Poprowadzili ją uczniowie klasy 4a Kinga Lewczuk i Piotr Jesiotr. Wśród gości reprezentujących samorządy byli: Hanna Majewska-Smółka – dyrektor Oświaty Powiatowej, Agnieszka Wilczek – wiceprezydent Otwocka, oraz Paweł Rupniewski – wicestarosta otwocki.

Przed wieloma z tegorocznych maturzystów, z racji wybranych zawodów, wiele bali, choć częściej będą dla nich elementem pracy. Tym razem mogli po prostu beztrosko się bawić. Myśli o majowym egzaminie dojrzałości chyba tej nocy nie zaprzątały nikomu głowy. Powodzenia na maturze!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.