Sater może zmienić właściciela

19 stycznia firma Amest Kamieńsk, która jest właścicielem zakładu przetwarzania odpadów w miejscowości Ruszczyn, sprzedała 80 proc. swoich udziałów spółce z hiszpańskim kapitałem. Czy to samo czeka Sater Otwock, której większościowym udziałowcem jest włoski Amest?

sater

Nowym, większościowym właścicielem instalacji do przetwarzania odpadów w Ruszczynie (gm. Kamieńsk, woj. łódzkie) jest FBSerwis, którego udziałowcem jest hiszpański Ferrovial Services International (51%) i polski Budimex (49%). FBSerwis prowadzi działalność w obszarze gospodarki odpadami. Prezes FBSerwis w wypowiedzi dla jednego z portali gospodarczych przyznał, że spółka pracuje nad kolejnymi przejęciami tego typu w różnych rejonach Polski. Czy następne na tej liście jest składowisko w Otwocku-Świerku?

– Być może pomiędzy nabywcą Kamieńska a Amestem jest wstępne porozumienie w sprawie Otwocka, ale nic mi na ten temat na razie nie wiadomo – mówi tajemniczo w rozmowie z „Linią” wiceprezydent Otwocka Piotr Stefański, który jest przewodniczącym rady nadzorczej w spółce Sater Otwock. I dodaje: – Amest sygnalizował, że będzie szukał nabywcy na swoje udziały, zresztą te działania, które podejmowali przy zmianie umowy spółki Sater Otwock, wskazują, że chcą zwiększyć wartość spółki, aby ją sprzedać po jak najwyższej cenie – zwraca uwagę wiceprezydent. Na razie, jak nas zapewnił, nikt ze strony Hiszpanów nie kontaktował się z władzami miasta co do kupna udziałów w spółce Sater Otwock. – To, że nie ma kontaktu, można różnie odebrać. Może nic nie idzie w kierunku kupna albo – zakładając negatywny scenariusz może to wskazywać, że będziemy mieli teraz do czynienia z dużo twardszym graczem, który nas może zepchnąć do narożnika i nie pozwoli oddychać. Wcale nie musi być lepiej – przyznaje Piotr Stefański.

Przypomnijmy, że spółka Sater Otwock została założona w 1996 roku. Większościowym udziałowcem byli Francuzi, którzy odsprzedali swoje udziały Włochom. Miasto w spółce Sater Otwock ma 33 proc. udziałów. Czy teraz udziałowcami staną się Hiszpanie, czas pokaże.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.