Uwaga na objazdy!

Autobusy linii 115 i 305 kursują na trasach objazdowych do odwołania. Na trasie Aleksandrów-PKP Międzylesie uruchomiono zastępczą linię Z15.

ztm

Wprowadzone zmiany komunikacyjne to wynik rozpoczętego kolejnego etapu budowy tunelu w Międzylesiu. Utrudnienia wynikają również z zamknięcia ul. Patriotów po wschodniej stronie torów kolejowych w okolicy ul. Żegańskiej.

W związku z tym od lutego linie autobusowe 115 i 305 jeżdżą zmienionymi trasami. Objazd dla linii 115 prowadzi od skrzyżowania ul. Szpotańskiego i IX Poprzecznej – Kajki (powrót: VIII Poprzeczna – IX Poprzeczna – Kajki) – Pożaryskiego – rondo Braci Skurów – Żegańska – al. Dzieci Polskich – Międzylesie. Natomiast linia 305 kursuje od Strusia przez Zwoleńską do stacji kolejowej w Międzylesiu. Ponadto uruchomiono zastępczą linię autobusową Z15, która kursuje na trasie: Aleksandrów – Podkowy – Złotej Jesieni – Zagórzańska – Techniczna – Hiacyntowa – Petunii – Walcownicza – Narcyzowa – Ochocza – Bystrzycka – Walcownicza – Patriotów – PKP Międzylesie.

– Linia zapewnia komunikację autobusową na wschodniej jezdni ulicy Patriotów na odcinku pomiędzy przystankami kolejowymi Radość i Międzylesie – informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie. Przywrócenie ruchu na wschodniej jezdni ul. Szpotańskiego i Patriotów ma nastąpić w lipcu, o ile prace budowalne zostaną zakończone w terminie. Natomiast przed wakacjami ma zostać otwarta ul. Żegańska od ul. Pożaryskiego do ul. Dworcowej, a w sierpniu oddany do użytku będzie odcinek od ul. Dworcowej do ul. Patriotów. Jak zapewnia ZTM, zakończenie całej inwestycji i uruchomienie tunelu pod linią kolejową planowane są w listopadzie 2016 r.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.