„Nukleonik” do wzięcia

Po 24 latach ze stanowiska dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Otwocku odchodzi na emeryturę Henryk Matosek. Zarząd powiatu ogłosił konkurs na jego następcę.

matosek

To była moja decyzja, odchodzę na emeryturę, czas przekazać szkołę komuś nowemu – mówi w rozmowie z „Linią” ustępujący dyrektor. Henryk Matosek nie ukrywa, że decyzję przyspieszyła zmiana przepisów dotycząca zasad przechodzenia nauczycieli na emeryturę, która objęłaby go w przyszłym roku.

Przyznaje również, że żal mu odchodzić z placówki, z którą związany był od początku swojej kariery zawodowej. – Pracowałem w tej szkole od 23 roku życia. Najpierw przez siedem lat jako nauczyciel, potem 11 lat byłem kierownikiem warsztatów w czasach, kiedy cieszyły się one dużym prestiżem i 24 lata byłem dyrektorem. Jak łatwo policzyć, przez 35 lat zarządzałem zespołem ludzi… – wspomina Henryk Matosek.

– W tym czasie różnie traktowane było szkolnictwo zawodowe. Kiedyś cenione, później przez wiele lat niedoceniane, dziś na szczęście przeżywa renesans. Szkoła się rozwija, a młodzież poważnie myśląc o swojej zawodowej przyszłości, nie wybiera tylko profili ogólnokształcących, ale kierunki gwarantujące konkretny fach. Zostawiam szkołę, która oferuje dziś bardzo bogaty program kształcenia i wielość zawodów do wyboru.

W samym technikum będziemy od września kształcić na siedmiu kierunkach – podkreśla dyrektor „Nukleonika”.  Po wakacjach oferta edukacyjna technikum wzbogaci się o dwa nowe kierunki – klasę mundurową  o profilu strażacko-ratowniczym i klasę kształcącą w zawodzie technik cyfrowych układów graficznych.

W ostatnim rankingu miesięcznika „Perspektywy” Zespół Szkół nr 2 w Otwocku wśród szkół technicznych na Mazowszu znalazł się na wysokim, 34. miejscu.

Henryk Matosek funkcję dyrektora będzie pełnił jeszcze do 31 sierpnia, po czym stery przekaże osobie, która wygra konkurs. Nowa dyrekcja zacznie kierować szkołą od 1 września.

Czy dyrektor „Nukleonika” w nowych okolicznościach nadal widzi siebie w szkolnictwie? – Na pewno chciałbym jeszcze pracować z młodzieżą w naszej szkole, moje wieloletnie doświadczenia wykorzystywać nadal w pracy nauczyciela. Czy nowy dyrektor zechce z tego skorzystać? Zobaczymy, nie chcę nikomu niczego narzucać – deklaruje Henryk Matosek.

Kandydaci na stanowisko nowego dyrektora Zespołu Szkół nr 2 do 24 marca mają czas na skompletowanie dokumentów aplikacyjnych i złożenie ich w kancelarii Starostwa Powiatowego przy ul. Górnej 13. Po tym terminie rozpoczną się dalsze etapy konkursu.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.