Będzie basen w Otwocku

Czy Otwock przestanie być kojarzony z Wenecją Mazowsza? Budowa odwodnień na ulicach miasta ma pomóc w zmianie tego wizerunku. Do końca lutego kałuże mają zostać zlikwidowane w ul. Samorządowej, Czaplickiego, Kraszewskiego i Przewoskiej.
Pewnie w lipcu, najbardziej deszczowym miesiącu roku, okaże  się czy z ulicy Czaplickiego na dobre zniknie woda
Pewnie w lipcu, najbardziej deszczowym miesiącu roku, okaże się czy z ulicy Czaplickiego na dobre zniknie woda

Ogromne rozlewiska, jakie tworzą się po opadach deszczu na ulicach miasta, stwarzają zagrożenie zwłaszcza dla pieszych, ale i kierowców. Najbardziej uciążliwe są wiosną i latem. Tej wiosny mieszkańcy Otwocka powinni odczuć poprawę przynajmniej w kilku rejonach miasta.

Studnie chłonne już wybudowano przy ul. Samorządowej, w ubiegłym tygodniu prace rozpoczęły się przy ul. Czaplickiego przy sklepie PSS Społem. Potem drogowcy przeniosą się na ul. Kraszewskiego, gdzie powstaną dwie studnie.

Na koniec przyjdzie czas na ul. Przewoską przy skrzyżowaniu z ul. Batorego, gdzie walka z ogromną kałużą trwa już kilka lat. Do tej pory bez skutku. Wybudowana w tym miejscu studnia chłonna nie przyniosła rezultatu. Dlatego tym razem zdecydowano o budowie basenu. – Tam trzeba wybudować basen zbiorczy na wody opadowe. Jeśli pogoda będzie nam sprzyjać, do końca lutego powinniśmy się wyrobić – mówi w rozmowie z „Linią” Adam Jobda, kierownik robót w Zarządzie Dróg Powiatowych.

Likwidacja kałuż w Otwocku jest możliwa dzięki współpracy miasta i powiatu. Rada miasta przeznaczyła środki na zakup materiałów do budowy odwodnień, a ZDP przejął na siebie obowiązek wbudowania urządzeń.

2 komentarze do “Będzie basen w Otwocku

  • 17 lutego 2016 o 22:24
    Permalink

    Co to za tytuł ogarnijcie się, bo zaczynam zaglądać tu coraz rzadziej

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.