Miasto zaoszczędzi na prądzie

Aż 330 tys. zł uda się w tym roku zaoszczędzić w Otwocku na zakupie energii elektrycznej. Jest to możliwe dzięki objęciu wspólnym zamówieniem w drodze jednego przetargu na prąd dla m.in. oświetlenia ulicznego i obiektów administrowanych przez urząd miasta. Oszczędności będzie można przeznaczyć na remonty czy inwestycje.

elek

Miasto dokonało wspólnego zamówienia na zakup energii elektrycznej dla oświetlenia ulicznego, lokali biurowych oraz innych obiektów będących
w administracji urzędu miasta, w szczególności dla skateparku, targowiska miejskiego, orlików i Ośrodka Psychoprofilaktyki Rodzinnej. Szacowane oszczędności z tego tytułu wyniosą ponad 330 tys. zł.

O takie rozwiązanie jeszcze w ubiegłym roku wnioskował do prezydenta radny Krzysztof Kłósek w celu osiągnięcia jak najniższej ceny za prąd. – Zainteresowałem się sprawą, kiedy dowiedziałem się, że inne gminy już dawno wykorzystują wspólne zamówienia, dzięki czemu uzyskują oszczędności w wydatkach nawet w granicach 40 proc. Dlaczego w Otwocku nie możemy czegoś takiego wprowadzićnie, ale w odniesieniu do energii elektrycznej, ale także przy zakupie gazu ziemnego, usług pocztowych, telekomunikacyjnych, materiałów biurowych czy też środków czystości – wylicza w rozmowie z „Linią” radny.

W odpowiedzi na wniosek radnego prezydent poinformował, że analizowane są różne warianty postępowań, zarówno wspólne zamówienia, jak i warianty optymalizacji kosztów. 1 lutego Krzysztof Kłósek otrzymał pismo, z którego wynika, że miasto dokonało wspólnego zamówienia na zakup prądu w 2016 roku we wspomnianych na początku tekstu przypadkach. -Ta odpowiedź nie sprecyzowała, czy wszystkie jednostki już udało się włączyć do wspólnego zamówienia. Będę chciał dalej się tego dowiedzieć, aby finalnie wszystkie podległe gminie jednostki były w takim wspólnym zamówieniu,
i nie tylko w przypadku energii elektrycznej – uważa Krzysztof Kłósek.

Dalszym krokiem, zdaniem radnego, powinno być stworzenie grupy zakupowej składającej się z kilku samorządów, co pozwoli wspólnie startować w jednym przetargu i wygenerować kolejne oszczędności. Jak dowiedziała się „Linia”, rozmowy w tym kierunku radnych z burmistrzem Karczewa już trwają.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.