W końcu usuwają usterki

Na jednej z głównych wylotowych dróg w Otwocku firma Eurovia naprawia usterki w wykonanej sześć lat temu przebudowie ulic Kraszewskiego i Batorego.

eurovia

Przebudowa ciągu tych dróg teoretycznie zakończyła się w 2010 roku, ale roboty do tej pory nie zostały odebrane. Zarząd Dróg Powiatowych zgłosił do wykonawcy blisko 260 usterek do usunięcia. Prawie sześć lat trwała wymiana korespondencji, sprawa trafiła nawet do sądu. Dopiero w ubiegłym tygodniu coś w tej sprawie ruszyło.

Pracownicy firmy Eurovia rozpoczęli od naprawy odwodnienia w poboczu. – Dobrze, że usuwają te usterki, wymieniają całe podłoże pod kratkami. Powinien być tam użyty inny materiał, brali piasek z wykopu, a powinno być zastosowane kruszywo, żeby lepiej wsiąkała woda – mówi w rozmowie z „Linią” Marek Płaczek, dyrektor ZDP.

Prace drogowe będą w kolejnych dniach przesuwały się w kierunku ul. Batorego. – To jest pozytywny sygnał, że coś ruszyło w tej sprawie, zobaczymy, co będzie dalej, bo firma część usterek zgłoszonych przez nas uznaje, a części nie uznaje. ZDP cały czas prowadzi korespondencję z firmą Eurovia – dodaje starosta Mirosław Pszonka.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.