Otwock celem pielgrzymów

Już za pięć miesięcy będziemy obchodzić w całej Polsce Dni Diecezji, poprzedzające Światowe Dni Młodzieży odbywające się w Krakowie. Z tej okazji do Otwocka przyjedzie ponad dwa tysiące młodych pielgrzymów z całego świata.

pielgrzymka

Przygotowania do organizacji tego wielkiego wydarzenia w Otwocku już się rozpoczęły. Będzie ono tematem posiedzenia komisji spraw społecznych, zdrowia i porządku publicznego, które odbędzie się we wtorek, 23 lutego w auli magistratu. Początek o godz. 15.00, wstęp wolny. – Na komisję zostali zaproszeni koordynatorzy Dni Diecezji z każdej parafii oraz komendanci policji z Otwocka, Karczewa i Józefowa. Chcemy omówić kwestię bezpieczeństwa i organizacji tego święta oraz zastanowić się, jak może się w nie włączyć miasto – mówi przewodniczący komisji radny Marcin Kraśniewski.

Otwock musi się przygotować na najazd pielgrzymów. Sama parafia pw. Zesłania Ducha Świętego będzie gościć ok. 250 zagranicznych gości. Bardzo dużo rodzin już zgłosiło chęć przyjęcia pod swój dach młodych pielgrzymów. Wiadomo, że z tej okazji w parku miejskim ma się odbyć uroczysta msza święta.

Dni Diecezji będą trwać od 20 do 25 lipca, czyli w tygodniu poprzedzającym Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, na które przy- będzie Ojciec Święty Franciszek. Około 300 tys. młodych ludzi odwiedzi wtedy swoich polskich rówieśników. Zagraniczni pielgrzymi będą goszczeni przez 43 polskie diecezje (z wyjątkiem Krakowa), znajdując zakwaterowanie na plebaniach i u rodzin parafian.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.