Duży kompleks dla Morskiego Oka

Tu na razie jest ściernisko, ale… niedługo może powstać nowoczesny kompleks szkolno-przedszkolny z zapleczem sportowym i basenem. Kilkunastohektarowy teren między ulicami Generalską i Kuklińskiego w rejonie osiedla Morskie Oko to idealne miejsce na taką inwestycję. – W tej kadencji samorządu jest to do zrobienia – prognozuje wiceprezydent Otwocka Piotr Stefański.
Wybudowanie kompleksu szkolno-przedszkolnego jest niezbędne do dalszego rozwoju osiedla
Wybudowanie kompleksu szkolno-przedszkolnego jest niezbędne do dalszego rozwoju osiedla

To może być pierwsza tak duża miejska inwestycja w tej części Otwocka. Kompleks oświatowo-sportowy powstałby w sąsiedztwie osiedla Morskie Oko, blisko Ługów i Kresów. W tej okolicy wciąż przybywa, i będzie przybywać, budownictwa mieszkaniowego. Sprowadząją się tu najczęściej młode małżeństwa z dziećmi. A publiczna szkoła w okolicy jest tylko jedna.

Liczący kilkanaście hektarów teren w większości należy do Skarbu Państwa. Z propozycją pozyskania go przez miasto pod inwestycję oświatową wystąpiła wiceprzewodnicząca rady miasta Magdalena Nowak.

– W tej części Otwocka mieszka około tysiąca osób i będzie ich przybywało, bo w najbliższej perspektywie deweloper ma wybudować tu trzy nowe bloki. Teraz oddał budynek przy ul. Generalskiej. Powstanie kompleksu szkolno-przedszkolnego jest niezbędne do rozwoju osiedla – przekonywała radna na posiedzeniu komisji gospodarki miejskiej 16 lutego. – To jest bardzo duży teren, który może być docelowo wykorzystany pod budowę kompleksu szkolno-przedszkolnego z basenem. Po konsultacji z urzędnikami dowiedziałam się, że skomunalizowanie gruntu nie jest problemem – dodaje Magdalena Nowak.

Propozycja radnej jest zbieżna z planami, jakie od pewnego czasu snują też władze miasta. – Bierzemy pod uwagę zbudowanie tu zespołu szkolno-przedszkolnego z dużą bazą sportową. Przygotowywana jest koncepcja zagospodarowania terenu właśnie pod tego typu inwestycję. Część nieruchomości chcemy też przeznaczyć na parkingi dla mieszkańców najbliższego osiedla – zdradził na posiedzeniu komisji wiceprezydent Piotr Stefański. – Teren nie nadaje się pod budownictwo inne niż społeczne ze względu na źródła wody, które się tu znajdują. Dlatego nie można go sprzedać deweloperowi. Jesteśmy jak najbardziej za zbudowaniem tu szkoły i przedszkola. W tej kadencji jest to do zrobienia – przyznaje zastępca prezydenta, który odpowiada za miejskie inwestycje.

Proces komunalizacji gruntu jest na etapie wyjaśniania i badania dokumentów przez urzędników. Jeszcze w tym roku ma powstać koncepcja zagospodarowania terenu, na co rada miasta zabezpieczyła pieniądze w budżecie. – W zeszłym roku przeprowadziliśmy rozeznanie, jakie są potrzeby oświatowe. Takie opracowanie było robione dla terenu Wólki Mlądzkiej i rejonu Morskiego Oka. Firma przygotowująca koncepcję ma teraz sprawdzić, jakie są możliwości budowania kompleksu szkolno-przedszkolnego w rejonie Morskiego Oka – ile oddziałów miałoby liczyć przedszkole, jak duża powinna być szkoła podstawowa. Podobne rozeznanie przeprowadzi, jeśli chodzi o bazę sportową dla tych dwóch placówek – zdradza założenia tworzonej właśnie koncepcji wiceprezydent Stefański. Jak tylko koncepcja zagospodarowania terenu będzie gotowa, zostanie przedstawiona radnym.

3 komentarze do “Duży kompleks dla Morskiego Oka

 • 26 lutego 2016 o 09:28
  Permalink

  buhahaha zlikwidujcie proszę smród z przepompowni bo jak się wjeżdza do Karczewa to wali że hoo

  Odpowiedz
 • 26 lutego 2016 o 13:49
  Permalink

  najpierw zapłacicie ludziom za zabrane grunty, złodzieje

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.