Murawa lepsza niż hala

Debiutancki turniej kobiecej sekcji OKS pod hasłem Swidermajer.Info Cup, organizowany w sobotę, 13 lutego w karczewskiej hali MOSiR-u, nie wypadł dobrze naszym dziewczętom, ponieważ obie drużyny zajęły dwa ostatnie miejsca, ale nikt nie załamuje rąk.
Otwockie piłkarki (żółte koszulki) mimo walecznej postawy przegrały większość meczów
Otwockie piłkarki (żółte koszulki) mimo walecznej postawy przegrały większość meczów

Nie tak dawno słyszałem w telewizji ciekawą historię z ust Jerzego Dudka, który wspominał mecz swojej ówczesnej drużyny, Realu Madryt, przegrany 3:0 z Barceloną. Wszyscy byli załamani, spodziewali się, że nazajutrz, a wypadała to niedziela, trener da im potrójny wycisk na treningu. Tymczasem on zapowiedział dzień wolny, ale zaznaczył: „Nie zamykajcie się w domach. Idźcie ze swoimi rodzinami do miasta, skonfrontujcie ten wynik ze swoimi kibicami, popatrzcie im w oczy”. Dudek wspominał, że ta lekcja bardzo dużo dała piłkarzom, była ważnym elementem psychologicznego przygotowania drużyny.

Wspominam o tym dlatego, że bardzo ważne jest, by porażka nie załamywała nas, lecz uskrzydlała. By nie była dołkiem, lecz trampoliną. Umacniała drużynę, motywowała do lepszej gry, zamiast frustrować i niszczyć morale. Cieszy, że taką postawę mają otwockie piłkarki.

– Hala ewidentnie nie jest naszym żywiołem. Owszem, zimą w niej trenujemy, ale jednak najlepiej czujemy się na murawie. W hali piłka jest szybka, a my lubimy grać w kontrze, co tu jest niemożliwe – wyznaje Aneta Gójska, trenerka kobiecych drużyn OKS Otwock.

Na turnieju pojawiło się dziewięć drużyn: Łysica Bodzentyn, Mazovia Grodzisk Mazowiecki, Pilawa, Sybilla Puławy, Wilga Garwolin oraz po dwie ekipy z Ząbkovi Ząbki i OKS Otwock. Mecze były nadzwyczaj zacięte, dominowały błyskawiczne rozegrania, akcja goniła akcję, wyniki były często wysokie, wielobramkowe. Najlepiej wy- padła drużyna Ząbkovia Ząbki 1.

– Rywale zdecydowanie lepiej sobie radzili w tych warunkach. Udało nam się zremisować jeden mecz, pozostałe spotkania przegraliśmy. Nie załamuje nas to jednak, bo nie o zwycięstwa – choć miło jest oczywiście wygrywać – chodziło nam najbardziej. Chciałyśmy zorganizować ten turniej, zrobić fajną imprezę sportową i to się udało. Mamy nadzieję, że nasi goście wrócili do domów usatysfakcjonowani. Fantastyczny był występ mistrza Polski we freestyle`u Dawida Krzyżowskiego, wypaliła zbiórka piłek dla dzieci z domu dziecka. Poza tym te występy były też dla nas elementem treningu. Już niebawem debiutuje liga i to tam mamy zamiar powalczyć o punkty, to ona jest naszym celem numer jeden – dodaje Gójska.

Pierwszy ligowy mecz czeka reprezentantki OKS Otwock już 2 kwie-tnia, z Pogonią Siedlce. Wcześniej biorą jeszcze udział w kolejnym turnieju halowym w Grodzisku Mazowieckim. Trzymamy zatem kciuki.

Końcowa tabela turnieju:
1. Ząbkovia Ząbki 1
2. Wilga Garwolin
3. Pilawa
4. Łysica Bodzentyn
5. Sybilla Puławy
6. Ząbkovia Ząbki 2
7. Mazovia Grodzisk Mazowiecki
8. OKS Otwock 1
9. OKS Otwock 2

Organizatorzy dziękują sponsorom:
SWIDERMAJER.INFO,
METROPIZZA i HERNCISZ FILM.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.