Nie myślą o utrzymaniu

Dwa kolejne mecze sparingowe za zawodnikami Józefovii Józefów. Ekipa znad Świdra wysoko ograła Koronę Góra Kalwaria oraz okazała się minimalnie lepsza od Tęczy Stanisławów. To kolejne zwycięstwa podopiecznych trenera Roberta Rokickiego w zimowym okresie przygotowawczym.

 

Jak pokazują Rafał Wargocki i Daniel Trzepałka, w Józefovii panuje bardzo dobra atmosfera
Jak pokazują Rafał Wargocki i Daniel Trzepałka, w Józefoviipanuje bardzo dobra atmosfera

W sobotnim sparingu zespół Józefovii pokonał przedstawiciela sąsiedniej ligi okręgowej – Koronę Góra Kalwaria 9:2. Połowa zdobyczy gospodarzy to zasługa duetu Łukasz Bakuła – Adam Krupiński, którzy w sumie pięciokrotnie wpisali się na listę strzelców.

– Plusem tego sparingu jest duża liczba strzelonych bramek. Co prawda mecz zaczął się od trafienia dla gości, ale potem to my kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Oprócz tej jednej sytuacji Korona stworzyła sobie jeszcze jedną dobrą okazję do strzelania gola którą wykorzystała – mówi trener Robert Rokicki.

– To był dobry mecz w naszym wykonaniu również od strony taktycznej, mimo że jeszcze nie poświęcaliśmy na ten element zbyt dużo czasu na treningach. To tylko pozytywnie świadczy o chłopakach. Widać, że myślą i zdają sobie sprawę, że dobra komunikacja na boisku potrafi im mocno pomóc w grze – dodaje szkoleniowiec.

Pięć dni później podopieczni trenera Rokickiego podejmowali po raz drugi w trakcie tegorocznych przygotowań Tęczę Stanisławów. Czwartkowe spotkanie, podobnie jak poprzednie, zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem gospodarzy (3:2).

– To bardzo ciekawy zespół, jeden z lepszych, z jakimi graliśmy tej zimy. Jest tam wielu niezłych zawodników, którzy mają za sobą grę w wyższych ligach. Myślę, że dla moich graczy to był bardzo pożyteczny sparing – uważa trener Rokicki.

– Miesiąc przed startem ligi wygląda to naprawdę obiecująco. Zawodnicy prezentują się bardzo dobrze zarówno na treningach, jak i w trakcie gier kontrolnych, ale przede wszystkim jest świetna atmosfera w zespole, która nakręca kolejne wyniki – mówi trener Rokicki.

– Przed ligą nikt z nas nie myśli o tym, by na wiosnę walczyć o utrzymanie. Każdy jest skoncentrowany na tym, aby wskoczyć do pierwszej siódemki. To jest nasz główny cel – dodaje szkoleniowiec Józefovii.

Józefovia Józefów – Korona Góra Kalwaria     9:2 (5:2)
Bramki: Łukasz Bakuła 3, Adam Krupiński 2, Rafał Wargocki, Łukasz Poszalski, Dawid Trzaskowski, zawodnik testowany

Józefovia Józefów – Tęcza Stanisławów     3:2
Bramki: Łukasz Bakuła, Piotr Wadowski, Daniel Trzepałka

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.