Pojedynek z bramkarzem

Faza mistrzowska Otwockiej Ligi Halowej jest na półmetku. Blisko od tytułu są zawodnicy Just 6, którzy nie przegrali jeszcze spotkania, ale po piętach wciąż depczą im dwie najlepsze ekipy poprzedniego sezonu – Wuwuzele oraz Wybrzeże Klatki Schodowej.
Zawodnicy Just 6 nie znaleźli jeszcze swoich pogromców
Zawodnicy Just 6 nie znaleźli jeszcze swoich pogromców

Ekipa Just 6 to aktualnie jedyny zespół, który w tegorocznych rozgrywkach nie zaznał jeszcze goryczy porażki. Lider rozgrywek odniósł siódmą wygraną z rzędu, ogrywając Valcom Nieruchomości (10:5). Just 6 kolejne zwycięstwo wywalczył w samej końcówce, bo wcześniej miał poważne problemy z pokonaniem strzegącego bramki Valcomu Patryka Olszańskiego.

– Piłkarsko wyglądaliśmy lepiej od przeciwników, ale napotkaliśmy poważną przeszkodę w postaci ich bramkarza, który bronił genialnie i wynik przez długi czas utrzymywał się  na pograniczu remisu. Dopiero w końcówce udało nam się wypracować dwie bramki przewagi i potem poszło – mówi bramkarz Just 6 Marek Wawrzynowski.

Motorem napędowym Just 6 ponownie okazał się zdobywca pięciu bramek Marcin Hrycajewski, który zmierza po wygraną w dwóch klasyfikacjach indywidualnych – najlepszego strzelca oraz punktacji kanadyjskiej.

– To doskonały zawodnik na tę ligę, będący aktualnie w znakomitej dyspozycji. Nie boi się podjąć ryzyka, a do tego często bierze ciężar gry na siebie – mówi o Hrycajewskim Wawrzynowski.

Tuż za plecami Just 6 w drodze po mistrzostwo czają się dwie najlepsze ekipy poprzedniego sezonu – Wuwuzele oraz WKS. Pierwsi nie mieli problemów z pokonaniem Albatrosów (18:10), natomiast WKS pewnie ograło Home Team (11:4).

– Myślę, że zagraliśmy dobry mecz, kontrolując go od początku do końca. Może razić nieskuteczność, ale mogła ona wynikać z rozluźnienia wysokim prowadzeniem. Prawdziwy sprawdzian dla naszej drużyny odbędzie się podczas najbliższych trzech meczów z Lamico, Albatrosami i Just 6 – mówi Daniel Nowak, kapitan WKS, które wciąż zachowuje szanse na mistrzostwo.

– Obecnie najlepiej prezentują się „Justy” i oni są faworytem. Nie stoimy jednak na straconej pozycji i możliwe, że wszystko rozstrzygnie się w ostatniej kolejce. Ale najpierw musimy potwierdzić dobrą formę w meczach z Lamico oraz Albatrosami – dodaje.

Wyniki 4. kolejki:

Grupa A
Wuwuzele – Albatrosy     18:10
Lamico – Walton     6:3
WKS – Home Team     11:4
Just 6 – Valcom     10:5
Grupa B
Anielin – TS Batory     7:11
Michotnia – Nie Do Zera     15:7
Waka Waka – Drink Team     0:6
Miyagi Turbo – Szach Mat     7:6

One thought on “Pojedynek z bramkarzem

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.