Zielone pomysły

Kolejna odsłona wawerskiego programu Nowe Ogrody Kultury rusza pod hasłem: Tworzymy EKO-ROZSADNIK zielonych pomysłów. Dołącz do nas!

eko

Projekt EKO-ROZSADNIKA realizowany jest wspólnie przez portal NaOgrodowej (inicjatora działań) i Wawerskie Centrum Kultury. Zaczynają już 27 lutego.

– Chcielibyśmy zachęcić mieszkańców do spontanicznej wymiany nadmiaru sadzonek, które posiada chyba każdy, kto wysiewa nasiona. Wymiana odbędzie się w kwietniu, ale już w lutym, na pierwszym spotkaniu w ramach EKO-ROZSADNIKA, będzie można otrzymać nasiona, do wykorzystania na własne potrzeby i do wysiewów na rozsadę przeznaczoną na wymianę – opowiadają organizatorzy – Spotkaniom będą towarzyszyć wykłady i warsztaty ogrodnicze, florystyczne, ceramiczne, dotyczące zdrowego odżywiania, a także kiermasz i zabawy ekologiczne dla dzieci. Lista pomysłów nie jest jeszcze zamknięta – inicjatywy mieszkańców są mile widziane.

EKO-ROZSADNIK to projekt przeznaczony dla każdego miłośnika przydomowych, balkonowych, a nawet parapetowych ogródków. Dla wszystkich, którzy chcą zdrowo się odżywiać. Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny. Uczestnicy mają dostęp do nasion i sadzonek, możliwość wzięcia udziału w pokazach i wykładach związanych z naturalnym ogrodnictwem, a co najważniejsze – spotkają ludzi zakochanych w ogrodach.

Oto plan na przedwiośnie. W sobotę, 27 lutego w godz. 15-17 rozdawane będą nasiona (do wyczerpania zapasów), wykład „Z poradnika ogrodnika” podpowie, jak wyprodukować rozsadę w warunkach domowych (każdy otrzyma terminarz siewu kwiatów i warzyw). Będą też ekozabawy dla dzieci, warsztaty ceramiczne.

W kwietniu odbędzie się kiermasz z wymianą sadzonek, spotkaniami ogrodników, warsztatami, atrakcjami dla rodzin i dzieci oraz wymianą ekologicznych pomysłów. Jeśli chcecie wspomóc organizatorów ciekawą inicjatywą, zgłaszajcie się śmiało. Informacje pod nr tel. 22 443 70 75 lub 503 154 812; portal NaOgrodowej.pl (forum, temat EKO-ROZSADNIK).

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.