Moda, uroda i optymizm

Damy, białogłowy, niewiasty, słaba płeć (to już chyba nieaktualne), kobiety – już 8 marca Wasze święto. Jeśli nie planujecie w poprzedzający je weekend romantycznych kolacji i kina, skorzystajcie z poniższych zaproszeń – na pewno nie będziecie się nudzić!
 • Wieczór w klimacie retro
  „Kobiety Otwocka – podróż przez 100-lecie” to propozycja na sobotę, 5 marca. Tytuł mówi wiele, ale nie wszystko. Nawiązanie do jubileuszu miasta jest oczywiste, co jednak kryje się za nawiązaniem do klimatów retro?
  kul (3)

  Czeka nas pokaz mody, dawnej i współczesnej, spektakl muzyczno-kabaretowy „Od klasyki do rozrywki”, który poprowadzi niezawodny Ryszard Nowaczewski. Szykujemy również wystawę fotografii „Kobiety Otwocka w 100-leciu”, ekspozycję stylowych gwaszy młodej, szalenie zdolnej malarki Julii Jeschke zatytułowaną „Moda XX wieku”, a nawet prezentację aut retro – wymienia Elwira Kowalska, pomysłodawczyni wydarzenia, autorka scenariusza i reżyser tego wieczoru. Dodatkową atrakcją, tak jak przed rokiem, gdy gościliśmy w auli „Gałczyna” Małgorzatę Bogdańską, będzie loteria wizytówkowa. Wiele pań wróci do domu z cennymi prezentami. Wcześniej jednak, w kuluarach, odbędzie się koktajl party.
  Aula LO im. K. I. Gałczyńskiego, Otwock, ul. Filipowicza 9, sobota, 5.03, godz. 18, wstęp wolny
 • Sztuka Was wyzwoli
  „Wiosenne uwalnianie pozytywnych uczuć” to hasło warsztatów artystycznych i wernisażu wystawy, którą szykuje na niedzielę, 6 marca filia Wawerskiego Centrum Kultury w Falenicy.
  kul (2)

  W programie znajdą się warsztaty pomagające poprawiać samopoczucie, nie tylko plastyczne. Panie dowiedzą się na przykład wiele o budowaniu pozytywnego przekazu i wyrażaniu pozytywnych uczuć. Odbędzie się także wernisaż wystawy „Pozytywnik”, na którym zobaczymy kolaże Beaty Marcinkowskiej, artystki związanej z łódzką Akademią Sztuk Pięknych (jest adiunktem na Wydziale Sztuk Wizualnych). Uprawia ona twórczość intermedialną, jest autorką kolaży, obiektów i instalacji. Lubi też prowadzić warsztaty artystyczne, rozwoju osobistego i twórczego dla dzieci i dorosłych.
  WCK Falenica, ul. Włókiennicza 54, tel. 22 612 62 44, http://www.wck-wawer.pl, niedziela, 6.03, godz. 16, wstęp wolny
 • Kobiecy Dom Kultury
  Festiwal Kobiet w gminie Wiązowna odbędzie się w „miłych okolicznościach przyrody” w Woli Karczewskiej w niedzielne popołudnie, 6 marca.
  kul (1)
  Celem festiwalu jest inspirowanie i wspieranie kobiet w rozwoju osobistym, zawodowym i zdrowotnym, propagowanie ich aktywności i przedsiębiorczości – podkreśla Mirella Żurawska, szefowa wiązowskiego GOK-u. W godzinach popołudniowych odbędą się wykłady dla kobiet: „Wyjątkowa moc aloesu”, „ABC zdrowia i urody”, „Dzień Kobiet dookoła świata”, „Kosmetyczna Metamorfoza – trendy w makijażu na 2016 rok”. Będą również: stoiska tematyczne, konsultacje kosmetyczne, masaż dłoni, stoiska z biżuterią, rękodzieło, centrum dietetyczne, pokaz mody, lekcje wizażu, warsztaty z rękodzieła. Zwieńczeniem wieczoru będzie koncert zespołu Świdermajer Orkiestra (fot.). – Spędźmy ten wyjątkowy dzień razem, w gronie kobiet, w atmosferze radości, miłych gestów i uśmiechów. Bez skrępowania, z dala od codziennych obowiązków. Zapraszamy wszystkie panie, bez względu na wiek. Mile widziani panowie, szczególnie w roli sponsorów – dodaje ze śmiechem Mirella Żurawska.
  Dom Kultury „Nad Świdrem”, Wola Karczewska, niedziela, 6.03, godz. 16, wstęp wolny

One thought on “Moda, uroda i optymizm

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.