Ocknij się Falenico!

Prace nad centrum lokalnym w Falenicy, wchodzą w decydująca fazę. Niestety lata negatywnych praktyk wyrobiły w decydentach bardzo zły nawyk, wykluczania mieszkańców z procesu decyzyjnego. W ten sposób włodarze forsując swoje rozwiązania zagospodarowania ścisłego centrum Falenicy całkowicie zignorowali wyniki konsultacji społecznych. Jest okazja to zmienić!

fallen

– Zamiast nowych alei drzew planowane są wycinki, zamiast uspokojenia ruchu samochodowego – budowa rond, zamiast bazaru jako przestrzeni otwartej i żywej – ogrodzenie, a zamiast miejsc rekreacji dla młodzieży oraz placu miejskiego nie proponuje się niczego. Centrum lokalne, które miało naprawić tkankę społeczną i miejską Falenicy może je pogrążyć w jeszcze większym chaosie. Dzieje się tak, bo słyszalny jest tylko głos kupców i starych wyjadaczy, którzy mają tzw. plecy i z racji emerytury dużo czasu – tłumaczy Jacek Wiśnicki, radny osiedla Falenica.

Dlatego jeśli jesteś młody duchem i chcesz, żebyś miał gdzie spędzać czas, podobnie jak twoje dzieci i wnuki, przyjdź w czwartek o 18:30 do urzędu dzielnicy Wawer przy ul. Żegańskiej 1 na posiedzenie komisji inwestycyjnej. Niech nasz głos też będzie słyszalny!

One thought on “Ocknij się Falenico!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.