Kolorowy marzec

Czas na mały jubileusz. Piąta edycja znakomitego józefowskiego przeglądu, którego każdy spektakl ma nadkomplet, potrwa w tym roku trzy weekendy. Przed nami cztery spektakle i towarzysząca im wystawa. Zaczynamy w sobotę, 5 marca.

bez sceny plakat

Ideą przeglądu jest prezentowanie w Miejskim Ośrodku Kultury najciekawszych teatrów i grup teatralnych, głównie działających bez stałego miejsca pracy. W tym roku mamy jednak kilka zmian. Po pierwsze zaprezentowany będzie spektakl Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha, a więc artystów mających swoją scenę. Ze względu na jubileusz organizatorzy zdecydowali się jednak na przygotowanie artystycznej niespodzianki. Zwiększono też liczbę spektakli – na prośbę rodziców i ze względu na ogromne zainteresowanie przeglądem inauguracyjne przedstawienie będzie prezentowane dwukrotnie. Wreszcie, w tym roku odbędzie się także przedstawienie dla dzieci od szóstego miesiąca życia – to wyjątkowa gratka dla najmłodszych miłośników teatru.

Od czego zaczynamy? Na początek spektakl „Władca skarpetek” wspomnianego Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha – muzyczne spotkanie z roztańczonymi i rozśpiewanymi przedmiotami codziennego użytku. To także podróż przez świat pełen intrygujących dźwięków, rytmów i muzyki, które towarzyszą bohaterowi oraz widzom przez całe przedstawienie. Czy zdarzyło się wam kiedyś odkryć przy porannym ubieraniu, że druga skarpetka z pary zniknęła i nie chce się znaleźć? Co mogło się z nią stać? Czy to krasnoludki? Może zginęła w praniu? A może to Władca Skarpetek? Zaplanowano dwa przedstawienia, o godz. 11 i 12.30.

Przegląd odbywa się w ramach „Stolicy Kultury Mazowsza”. Patronat Honorowy nad imprezą sprawują: marszałek województwa mazowieckiego, starosta powiatu otwockiego. Sponsor materiałów drukowanych – firma Poligrafia SP.J. Kłyszewski, Połosak. Partnerzy Przeglądu: Teatr Lalka, Muzeum Książki Dziecięcej. Patronat medialny: http://www.qulturka.pl, „Linia Otwocka”, „Józefów nad Świdrem”.

MOK, ul. Wyszyńskiego 1, tel. 22 789 20 26, http://www.mokjozefow.pl, sobota, 5.03, godz. 11 i 12.30, bilety: 10 zł dziecko i 15 zł opiekun. Karnety na cały przegląd (z wyłączeniem spektaklu dla najmłodszych „Świat”: 30 zł dziecko i 45 zł opiekun)

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.