Prezydent Duda w Otwocku!

W najbliższy wtorek, 8 marca Otwock odwiedzi najważniejsza osoba w państwie! Prezydent RP Andrzej Duda przyjedzie na spotkanie z mieszkańcami i władzami samorządowymi. Będzie to pierwsza oficjalna wizyta prezydenta Polski w naszym mieście.
Prezydent RP Andrzej Duda fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP
Prezydent RP Andrzej Duda fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP

To będzie z pewnością historyczne wydarzenie dla Otwocka, który w tym roku obchodzi jubileusz 100-lecia nadania praw miejskich. Zaproszenie do prezydenta RP wysłał w imieniu mieszkańców oraz rady miasta jej przewodniczący Jarosław Margielski. – Andrzej Duda jeszcze w czasie kampanii wyborczej deklarował, że będzie bardzo aktywnym i energicznym prezydentem, który stawia przede wszystkim na kontakt ze społeczeństwem. Najlepszym potwierdzeniem tych deklaracji jest odpowiedź, jaką otrzymaliśmy z Kancelarii Prezydenta na zaproszenie do złożenia wizyty w Otwocku – tłumaczy Margielski.

– Przy okazji wizyty prezydenta w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Świerku nadarzyła się dogodna sposobność do złożenia wizyty w naszym mieście i spotkania z mieszkańcami. Dlatego zdecydowaliśmy się wysłać zaproszenie. Czujemy się zaszczyceni, że prezydent je przyjął, a kancelaria szybko i sprawnie zorganizowała wizytę. Obecność prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z pewnością uświetni obchody 100-lecia naszego miasta i pozytywnie wpłynie na jego promocję – dodaje przewodniczący.

Pismo z zaproszeniem zostało wysłane do kancelarii prezydenta RP 29 lutego, a już 3 marca na oficjalnej stronie pojawiła się informacja terminem wizyty i jej szczegółowym programem. Andrzej Duda przyjedzie do Otwocka 8 marca, najprawdopodobniej bez Pierwszej Damy. Najpierw, o godzinie 13, odwiedzi Narodowe Centrum Badań Jądrowych w Otwocku–Świerku. Potem, o godzinie 15, spotka się z mieszkańcami w parku miejskim (wejście wyłącznie od strony ul. Andriollego), na tyłach budynku Liceum im. Gałczyńskiego, a jeśli pogoda nie pozwoli, spotkanie zostanie przeniesione do auli LO. Głowę państwa powitają prezydent Otwocka Zbigniew Szczepaniak i prze-wodniczący rady miasta Jarosław Margielski. Przewidywane jest też wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy. Spotkanie ma charakter otwarty. Około godz. 16 najważniejsza osoba w państwie uda się z powrotem do Warszawy.

Prezydenci Polski już wcześniej odwiedzali nasz powiat. W listopadzie 2012 roku z oficjalną wizytą w Józefowie był Bronisław Komorowski. Otrzymał wtedy odznaczenie Honorowego Obywatela Józefowa i symboliczny klucz do miasta. Do powiatu otwockiego, a konkretnie do Otwocka Wielkiego, swojego czasu przyjeżdżał też prezydent Lech Wałęsa – zatrzymywał się wtedy w Pałacu Bielińskich i wędkował nad Rokolą.

 • ewa says:

  Niech dziure w centrum pokarzą.

 • Naprawcie drogi! says:

  A po co informować wczesniej rezydentów swojego miasta :)? Jeszcze zorganizuja brame flustracji albo przyjda wyrzucic swoje poblemy… 🙂 dotyczace np stanu dróg, ktorch stan jest po prostu karygodny dla miasta… Gminy maja lepsze drogi i wsie zabite dechami. Wszystkie fundusze powinny w tej chwili byc skierowane na nowe nawierzchnie!!!! Nie na łatanie kamykami i krowim łajnem!!

 • japa says:

  Nie wynaleziono jeszcze takich opon na tą zaproponowano trasę!

 • Anna says:

  Ale tempo. Zadziwiające! 29 lutego zaproszenie, 3 marca odpowiedź, a 8 marca wizyta. 6 marca w kościołach były informacje o wizycie, dziś 7 marca Państwo o niej informują. Trzeba być czujnym 😉 Moim zdaniem mogli nam dać chociaż tydzień na przygotowanie. Było nie było, Prezydent RP.
  A na marginesie, może włodarze miasta zaproponują trasę przejazdu ze Świerku ulicami Żeromskiego, Samorządową, Reymonta (szczególnie odcinek koło Biedronki i kościoła św. Vincentego). Zadali byśmy szyku.

4 thoughts on “Prezydent Duda w Otwocku!”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl