Pomoc ponad podziałami

Zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla uczniów będzie celem trzeciego koncertu charytatywnego „Nauczyciele Dzieciom”, który odbędzie się w sobotę, 19 marca w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury.
Koncert charytatywny związany jest ze zbiórką publiczną  na rzecz uczniów ośrodka oraz jego promocją w środowisku lokalnym. Cel udaje się osiągać
Koncert charytatywny związany jest ze zbiórką publiczną na rzecz uczniów ośrodka oraz jego promocją w środowisku lokalnym. Cel udaje się osiągać

Gdy przed dwoma laty ekipa pozytywnie zakręconych nauczycieli i rodziców dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego przy ul. Majowej organizowała  pierwszy koncert, nie przypuszczała chyba, że będzie to akcja cykliczna. Tymczasem spotkamy się z nimi już po raz trzeci. Potrzeb jest przecież dużo, a kto nie spróbuje pomóc chorym dzieciom, jeśli ma taką możliwość?

Nie jest przy tym tajemnicą, że twórcy koncertu mają przy nim ogromną frajdę, ponieważ jest on okazją do realizacji ich artystycznych pasji. To przecież oni sami występują na scenie, śpiewają, grają, robią szalony show. Od początku to wydarzenie cieszy się też wsparciem gwiazd.

– W tym roku będzie to zespół IRA, który zagra dla dzieci całkiem charytatywnie.Jesteśmy ogromnie szczęśliwi i dziękujemy za to wsparcie. Stało się to możliwe dzięki inicjatywie pani Agnieszki Partyki, właścicielki Salonu Urody Vanity House – jednego z głównych sponsorów koncertu – oraz pana Piotra Koncy, mieszkańca Otwocka, a jednocześnie członka zespołu IRA – podkreśla Renata Demiańczuk, nauczycielka z SOSW Nr 1 i jedna z aktywistek komitetu społecznego Nauczyciele Dzieciom.

Na scenie zobaczymy również zespół Świdermajer Orkiestra, Kingę Głogowską, grupę taneczną ze Studia Tańca 4R ACTIVE STUDIO, oczywiście zespół nauczycieli. Całość poprowadzi, jak zawsze nieoceniony, Maciek Rock. Nie zabraknie licytacji ze wspaniałymi upominkami. Będzie się działo!

– Bardzo nas cieszy wsparcie wszystkich instytucji i naszych samorządowców, bez względu na opcje polityczne i poglądy nikt nam nie odmawia pomocy. To akcja ponad podziałami, piękna i wartościowa. Pragnę dodać, że nasz koncert został wpisany do oficjalnego kalendarza wydarzeń Stolicy Kultury Mazowsza – dodaje Renata Demiańczuk.

Cegiełki-wejściówki są już do nabycia u organizatorów (tel. 22 779 20 89) lub na tydzień przed koncertem w sekretariacie PMDK. Liczba miejsc ograniczona.

PMDK, ul. Poniatowskiego 10, tel. 22 779 33 57, http://www.pmdk-otwock.pl, sobota, 19.03, godz. 17.30

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.