Rozwiązania na rozwiązanie

Uwaga przyszłe mamy! W najbliższy piątek, 11 marca w Józefowie odbędzie się spotkanie dla kobiet w ciąży poświęcone prawom, które przysługują im podczas porodu i tuż po nim. Wstęp jest wolny, ale obowiązują zapisy telefoniczne.

woly

Między 7 a 13 marca w ponad 80 miejscach w Polsce obchodzony będzie Tydzień Godnego Porodu. Jedno ze spotkań będzie miało miejsce w Józefowie.

– Tydzień Godnego Porodu odbywa się w ramach kampanii „Rodzę – Mam Prawa” Fundacji Rodzić po Ludzku. Projekt jest współfinansowany z funduszy EOG, w ramach programu Obywatele dla Demokracji. Podczas naszego bezpłatnego spotkania kobiety i ich bliscy będą mogli poznać swoje prawa podczas porodu. Zapraszamy też do rozmowy o standardach opieki okołoporodowej – mówi Paulina Dudek z firmy MamaTuli, organizującej warsztaty i szkolenia, zajęcia rozwojowe, prowadzące doradztwo macierzyńskie i szkołę rodzenia.

Cel jest taki, by dzięki tym spotkaniom, rozmowom, wymianie doświadczeń podnosić świadomość oczekujących dziecka rodziców. Akcja ma ich zainspirować, wzmocnić i lepiej przygotować na przyjęcie dziecka.

Spotkanie odbędzie się 11 marca w Centrum Terapii Ruchowej Kinetik. Rozpocznie się rozmową i prezentacją dotyczącą praw rodziców podczas porodu. Następnie uczestnicy wspólnie obejrzą film o tematyce przygotowującej do narodzin. Po filmie odbędzie się dyskusja, którą poprowadzą: doula ze Stowarzyszenia Doula w Polsce Paulina Dudek, doula Justyna Kabata, położna Dominika Rędzioch i promotorka karmienia piersią Paulina Sabała. Po spotkaniu będzie możliwość indywidualnych, bezpłatnych konsultacji z prowadzącymi.

Spotkanie jest bezpłatne i otwarte dla wszystkich, którzy interesują się sprawami okołoporodowymi. Ze względów organizacyjnych należy jednak zapisywać się telefoniczne (liczba miejsc ograniczona), tel. 22 779 70 00 lub e-mail: paulina. mamatuli@gmail.com (w tytule e-maila trzeba wpisać: TGP imię + nazwisko).

Kinetik – Centrum Terapii Ruchowej, ul. Sikorskiego 127b, Józefów, piątek, 11.03, godz. 17

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.