Cała droga pacjenta

Piotr Poraj-Poleski, dziennikarz od lat związany z Telewizją Polską, unikając „dobrej zmiany”, przeniósł się z całym swoim zespołem do Polsatu. Jego nowy program medyczny „Bądź zdrów” zadebiutuje w sobotę, 12 marca w Polsat News i Polsat News2.

Piotrek Poraj Poleski

Otwocczanin to wieloletni aktor Teatru im. Jaracza, obecnie producent telewizyjny i reżyser znakomitych dokumentów, m.in. o Ryszardzie Riedlu
– legendarnym liderze grupy Dżem, Marku Grechucie, Irenie Sendlerowej, a ostatnio o kompozytorze Januszu Bieleckim. Ma też imponujący dorobek w realizacji programów poradnikowych z dziedziny medycyny. Dwukrotnie zdobywał tytuł polskiego Dziennikarza Medycznego Roku.

– Pozostaję wierny tej tematyce, uważam, że takie programy są potrzebne i ważne. Dla każdego, bez względu na wiek i obecną formę, ponieważ choroby, niestety, nie omijają nikogo. Program w Polsacie News nosi tytuł „Bądź zdrów” i będzie poświęcony najnowszym dostępnym w Polsce metodom diagnostyki i leczenia.

W każdym odcinku omówimy z wybitnymi specjalistami inne schorzenia, prześledzimy całą drogę pacjenta, od wykrycia choroby, do jej wyleczenia. Pokażemy przypadki konkretnych pacjentów, nie będzie to tylko teoretyzowanie – zdradza Piotr Poraj-Poleski.

– Ludzie często nie zdają sobie sprawy z tego, że mamy w kraju znakomity sprzęt i znakomitych lekarzy, że pewne schorzenia można dziś usuwać szybko, bezboleśnie i bez męczącej rekonwalescencji, jak choćby w przypadku żylaków, o których opowiemy w pierwszym odcinku – dodaje.

„Bądź zdrów” gościć będzie w najlepszych szpitalach i klinikach, także w otwockim Europejskim Centrum Zdrowia, gdzie lekarze opowiedzą m.in. o metodach walki z nowotworami, na przykład o hipertermii onkologicznej. To dynamicznie rozwijająca się metoda komplementarnego leczenia chorób nowotworowych, która polega na ukierunkowanym zastosowaniu energii cieplnej. Przewodnikami po tych tematach będą wybitni specjaliści, m.in. dr n. med. Andrzej Radkowski – kierownik Międzynarodowego Centrum Onkoterapii w Otwocku, prof. Jakub Dobruch, szef Kliniki Urologii, czy genetyk prof. dr hab. n. med. Jan Lubiński. – Polecam nasz program, ponieważ będziemy przekazywać naprawdę bezcenną wiedzę o tym, co najważniejsze – naszym zdrowiu – dodaje Poraj-Poleski.

„Bądź zdrów” emitowany będzie w Polsat News 2 w soboty o godz. 11.30 i tego samego dnia w Polsat News o godz. 23.30. Powtórki będzie można oglądać w niedziele o godz. 23.35, poniedziałki o godz. 23.30 i piątki o godz. 19.30.

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl