Pół wieku razem

Przyrzekali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Po 50 latach bycia razem uroczyście powtórzyli słowa przysięgi. 14 par świętowało w karczewskim ratuszu jubileusz złotych godów. Za długoletnie pożycie małżonkowie zostali też odznaczeni medalami nadawanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

karczewww

Niektórzy żartują, że za przeżycie razem pół wieku w zdrowiu i chorobie, szczęściu i niedoli, zgodzie i chwilach mniejszego porozumienia rzeczywiście należy się medal. Ale to tylko żarty. Pary, które w sobotę, 27 lutego obchodziły jubileusz 50-lecia pożycia, udowodniły, że małżeństwo może być harmonijne, zgodne i wypełnione miłością.

Złote gody obchodzili: Marianna i Kazimierz Barejkowie, Martyna i Jan Bąkowie, Marianna i Józef Cherubinowie, Marianna i Andrzej Garbolińscy, Danuta i Edward Grzegrzółkowie, Krystyna i Jan Herubinowie, Ewa i Aleksander Kamińscy, Wiesława i Henryk Kociszewscy, Aleksandra i Wojciech Kozłowscy, Barbara i Wit Lemieszkowie, Marianna i Witold Lichmirowie, Genowefa i Wiesław Ładnowie, Aleksandra i Wiesław Łapotowie, Elżbieta i Stanisław Ońkowie, Alicja i Aleksander Pacholczykowie, Jadwiga i Eugeniusz Przybyszowie, Teresa i Mieczysław Trzaskowscy oraz Danuta i Wit Zychowie.

Wszystkie pary powiedziały sobie sakramentalne „tak” w 1965 roku, w czasach, gdy powstał zespół Czerwone Gitary, w Warszawie otwarto nowy budynek Filharmonii Narodowej, a premierem PRL był Józef Cyrankiewicz.

Sobotnie uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w intencji małżonków i ich rodzin, odprawionej w kościele św. Wita. Następnie jubilaci i zaproszeni goście udali się do ratusza, gdzie przywitała ich kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anna Kasprzak. Zgromadzone pary odnowiły tam przysięgę małżeńską. Ta wzruszająca chwila przywołała miłe wspomnienia sprzed pół wieku. Następnie burmistrz Dariusz Łokietek oraz przewodnicząca rady miejskiej Danuta Trzaskowska wręczyli małżonkom okolicznościowe dyplomy i kwiaty oraz Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które nadaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. A w części mniej oficjalnej był rocznicowy tort i toast wzniesiony lampką szampana. Uroczystość uświetnił koncert Julii Węgrowicz z zespołem.

Szczęśliwym małżonkom życzymy świętowania w zdrowiu i dobrym humorze kolejnych szmaragdowych, diamentowych i brylantowych jubileuszy!

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.