Zjeżdżalnie i wata cukrowa gratis

Do Dnia Dziecka zostały jeszcze prawie trzy miesiące, ale najmłodsi mieszkańcy Otwocka już mogą się cieszyć. W tym roku po raz pierwszy w dniu swojego święta będą mogli korzystać z atrakcji podczas festynu w parku miejskim za darmo.
Jest szansa, że w tym roku dzieci będą się bawić za darmo.  Ciekawe, ile maluchów na raz zmieści się na zjeżdżalni
Jest szansa, że w tym roku dzieci będą się bawić za darmo. Ciekawe, ile maluchów na raz zmieści się na zjeżdżalni

Na pomysł niecodziennego prezentu dla wszystkich maluchów wpadł radny Marcin Kraśniewski. – Z przykrością obserwowałem dzieci, które nie miały pieniędzy i tylko stały smutne, patrząc, jak rówieśnicy skaczą i bawią się na dmuchanych zjeżdżalniach – wspomina ubiegłoroczny Dzień Dziecka w parku radny Kraśniewski. Dlatego zaproponował, aby w tym roku miasto ufundowało dzieciom atrakcje z okazji ich święta.

– Jeżeli ze 150 mln zł budżetu Otwocka przeznaczymy na to 10 czy 20 tys. zł, to miasto nie zbiednieje, a dzieciom sprawimy ogromną radość. Jestem za tym, żeby rada miasta wsparła organizację festynu w parku i przeznaczyła pieniądze, niech dzieci chociaż raz w roku mogą bezpłatnie korzystać ze wszystkich zabawek. Do tego wata cukrowa czy lody też powinny być za darmo – mówił na posiedzeniu komisji spraw społecznych, zdrowia i porządku publicznego jej przewodniczący. Pomysł poparł przewodniczący rady. – Powinniśmy zaprosić też służby mundurowe i stworzyć miasteczko ruchu drogowego. Niech dzieci się czegoś dowiedzą, a nie tylko zjedzą watę cukrową i poskaczą – stwierdził Jarosław Margielski.

Propozycja Marcina Kraśniewskiego znalazła uznanie nie tylko wśród radnych. – Jestem ojcem trójki małych dzieci. Moim zdaniem tego dnia wszystko powinno być w parku za darmo, ale nie ja wymyślam ten festyn. Dzień Dziecka w parku organizuje Otwockie Centrum Kultury. Przekażę dyrektorowi Sebastianowi Rakowskiemu propozycje radnych. Oczywiście możemy zrobić te dmuchane zjeżdżalnie za darmo, jeśli rada miasta da na to pieniądze. Mnie też to raziło, że staliśmy z dziećmi pół godziny w kolejce, żeby jeszcze zapłacić za zabawę – przyznał Andrzej Wysoczański, naczelnik wydziału kultury i promocji w urzędzie miasta.

W tym roku festyn z okazji Dnia Dziecka odbędzie się w sobotę, 4 czerwca w parku miejskim. Do tej pory, jak potwierdził w rozmowie z „Linią” p.o. dyrektora OCK Sebastian Rakowski, nie było bezpłatnych dmuchanych zjeżdżalni czy innych atrakcji z uwagi na koszty. I dodał, że w tym roku OCK szykuje coś specjalnego dla wszystkich najmłodszych. – Jeżeli zorganizujemy festyn, podczas którego za część atrakcji rodzice muszą zapłacić, to pomyślałem, że można by też zorganizować miasteczko warsztatowo-edukacyjne, które byłoby bezpłatne. Ale jeżeli radni przeznaczą pieniądze na inne atrakcje, to tak zrobimy – deklaruje Rakowski.

Za wynajęcie terenu w parku na czas festynu firmy płacą miastu 2 tys. zł. Zgodnie z propozycją radnych miasto miałoby wynająć dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci. Ile to będzie kosztowało, jeszcze nie wiadomo.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.