Most Na Zaporze – podpisz petycję!

Batalia o lokalną przeprawę nad Wisłą, która połączy Wawer z Wilanowem, trwa od kilku tygodni. Na stronie internetowej www.mostnazaporze.pl można podpisać petycję w sprawie budowy mostu Na Zaporze.

mapa most wawer wisla.

Mieszkańcy Wawra od dawna zabiegają o budowę lokalnego mostu Na Zaporze (o sprawie pisaliśmy w poprzednich numerach „Linii”). Wysłali nawet list do prezydent Warszawy. Przekonują w nim, że tzw. most Na Zaporze to inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od lat, i jest ona niezbędna, by rozwiązać problemy komunikacyjne. „Bez powstania takiej lokalnej przeprawy dzielnica Wawer utknie całkowicie w korkach” – piszą.

Zwolennicy budowy mostu tłumaczą, że Wawer jest największą częścią stolicy pod względem powierzchni, ale jednocześnie jest „dziurą”, której brakuje przeprawy przez Wisłę. Dzięki budowie mostu dzielnica mogłaby prężniej się rozwijać i nie tkwiłaby w ciągłych korkach. „Jedyną bezpośrednią możliwością przejazdu z tej dzielnicy na drugą stronę Wisły jest most Siekierkowski” – piszą w liście mieszkańcy Wawra. I apelują o podpisanie petycji w sprawie rozpoczęcia budowy mostu Na Zaporze.

Swoje poparcie może wyrazić każda pełnoletnia osoba, nawet jeśli nie jest mieszkańcem Wawra. Wystarczy, że popiera budowę przeprawy Na Zaporze. Nie zwlekaj i podpisz się na stronie www.mostnazaporze.pl (zajmie to tylko minutę). Liczy się każdy głos!

8 komentarzy do “Most Na Zaporze – podpisz petycję!

 • 14 marca 2016 o 14:26
  Permalink

  Z zadupia centrum sie nie zrobi- wawer i otwock to dziura i tak pozostanie

  Odpowiedz
  • 16 marca 2016 o 20:09
   Permalink

   @kamil jak rozumiem jesteś z samego Centrum ? Chełam,Lublina lub innych centrów Polski 😊

   Odpowiedz
 • 14 marca 2016 o 22:43
  Permalink

  Wpierw niech kanalizację zrobią a później niech jakieś fanaberie wymyślają z kolejnymi mostami!

  Odpowiedz
 • 15 marca 2016 o 10:51
  Permalink

  Po stronie warszawskiej jest Natura 2000 dodatkowo 2 km od mostu siekierkowskiego jest siedziba PGIN , Wisła na tym obszarze nie jest uregulowana więc budowa tamy to dodatkowe koszty związane z regulacją rzeki . Lepiej uruchomić dodatkowe linie .

  Odpowiedz
 • 15 marca 2016 o 11:35
  Permalink

  typowo polskie komentarze…
  „most na Zaporze” nie ma nic do budowy jakiejś tamy i regulacji rzeki..
  ani do kanalizacji…ani do mostu w Gassach…ani dopłat do obiadow dla biednych dzieci…itd
  od wielu lat jest w planach zagospodarowania przestrzennego Warszawy (podobnie jak most „południowy” – obwodnica Warszawy). Budowa lokalnego mostu za względnie male pieniądze ma duzy sens.

  Odpowiedz
 • 16 marca 2016 o 10:38
  Permalink

  Wawer to zielone płuca stolicy a nie gwarne i zasmrodzone śródmieście zasrane przez gołębie.Tam jest tak pięknie i tyle zieleni..Szkoda żeby most zniszczył obszar chroniony naturą 2000.

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.