Most Na Zaporze – podpisz petycję!

Batalia o lokalną przeprawę nad Wisłą, która połączy Wawer z Wilanowem, trwa od kilku tygodni. Na stronie internetowej www.mostnazaporze.pl można podpisać petycję w sprawie budowy mostu Na Zaporze.

mapa most wawer wisla.

Mieszkańcy Wawra od dawna zabiegają o budowę lokalnego mostu Na Zaporze (o sprawie pisaliśmy w poprzednich numerach „Linii”). Wysłali nawet list do prezydent Warszawy. Przekonują w nim, że tzw. most Na Zaporze to inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od lat, i jest ona niezbędna, by rozwiązać problemy komunikacyjne. „Bez powstania takiej lokalnej przeprawy dzielnica Wawer utknie całkowicie w korkach” – piszą.

Zwolennicy budowy mostu tłumaczą, że Wawer jest największą częścią stolicy pod względem powierzchni, ale jednocześnie jest „dziurą”, której brakuje przeprawy przez Wisłę. Dzięki budowie mostu dzielnica mogłaby prężniej się rozwijać i nie tkwiłaby w ciągłych korkach. „Jedyną bezpośrednią możliwością przejazdu z tej dzielnicy na drugą stronę Wisły jest most Siekierkowski” – piszą w liście mieszkańcy Wawra. I apelują o podpisanie petycji w sprawie rozpoczęcia budowy mostu Na Zaporze.

Swoje poparcie może wyrazić każda pełnoletnia osoba, nawet jeśli nie jest mieszkańcem Wawra. Wystarczy, że popiera budowę przeprawy Na Zaporze. Nie zwlekaj i podpisz się na stronie www.mostnazaporze.pl (zajmie to tylko minutę). Liczy się każdy głos!

 • Lucek says:

  Wawer to zielone płuca stolicy a nie gwarne i zasmrodzone śródmieście zasrane przez gołębie.Tam jest tak pięknie i tyle zieleni..Szkoda żeby most zniszczył obszar chroniony naturą 2000.

 • Wiesław Pawłowicz says:

  typowo polskie komentarze…
  “most na Zaporze” nie ma nic do budowy jakiejś tamy i regulacji rzeki..
  ani do kanalizacji…ani do mostu w Gassach…ani dopłat do obiadow dla biednych dzieci…itd
  od wielu lat jest w planach zagospodarowania przestrzennego Warszawy (podobnie jak most “południowy” – obwodnica Warszawy). Budowa lokalnego mostu za względnie male pieniądze ma duzy sens.

  • Mat says:

   Amen

 • tomc says:

  Po stronie warszawskiej jest Natura 2000 dodatkowo 2 km od mostu siekierkowskiego jest siedziba PGIN , Wisła na tym obszarze nie jest uregulowana więc budowa tamy to dodatkowe koszty związane z regulacją rzeki . Lepiej uruchomić dodatkowe linie .

 • easy-komp says:

  Warto pomyśleć o moście w Gassach

 • jw says:

  Wpierw niech kanalizację zrobią a później niech jakieś fanaberie wymyślają z kolejnymi mostami!

 • Kamil says:

  Z zadupia centrum sie nie zrobi- wawer i otwock to dziura i tak pozostanie

  • karol says:

   @kamil jak rozumiem jesteś z samego Centrum ? Chełam,Lublina lub innych centrów Polski 😊

8 thoughts on “Most Na Zaporze – podpisz petycję!”

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Kontakt

05-400 OTWOCK, ul. Górna 9
tel./fax 22 710 12 10
tel. 22 710 0 999
e-mail: redakcja@linia.com.pl