Skrzyżowanie do poprawki!

Skrzyżowanie ulic Świderskiej i kard. Wyszyńskiego to jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w Józefowie. Radni chcą, by powiatowy inżynier ruchu drogowego po analizie liczby kolizji w tym miejscu zaproponował rozwiązanie, które poprawi bezpieczeństwo zmotoryzowanych.

jozefow skrzyz

W środę, 9 marca na skrzyżowaniu ulic Świderskiej i kard. Wyszyńskiego doszło do wypadku, w wyniku którego jeden z samochodów został wepchnięty na ogrodzenie posesji znajdującej się przy skrzyżowaniu. To kolejna z wielu stłuczek, kolizji, które co jakiś czas zdarzają się w tym miejscu.

– W czasach, gdy pracowałem w policji, której siedziba mieści się przy ulicy Wyszyńskiego, nieopodal skrzyżowania z ulicą Świderską, stłuczki samochodów na skrzyżowaniu zdarzały się notorycznie. Co jakiś czas nawet do nas dobiegały odgłosy zderzeń samochodów – mówi józefowski radny Wojciech Glinka, emerytowany policjant.

Zdarzenia, o których mówi, wciąż mają miejsce, mimo że zamontowano progi zwalniające, które miały poprawić bezpieczeństwo i zmniejszyć liczbę kolizji. Na wniosek okolicznych mieszkańców radni postanowili więc wystąpić najpierw do wydziału ruchu drogowego powiatowej policji o przekazanie statystyk dotyczących zdarzeń na skrzyżowaniu w ciągu ostatnich pięciu lat, a następnie do powiatowego inżyniera ruchu z prośbą o ocenę prawidłowości oznakowania w tym miejscu, analizę tego stanu rzeczy i propozycję, co zrobić, by sytuacja się zmieniła.

W rozmowie z „Linią” radny Glinka nie chce przesądzać, co mogłoby wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa: światła, lustra czy przebudowanie skrzyżowania na rondo. – Niech oceni to fachowo inżynier ruchu. Wtedy radni będą mogli się odnieść do tych propozycji i ewentualnych kosztów z tym związanych – skomentował radny.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.