Józefovia zapłaci 1000 zł

Zgodnie z wolą radnych burmistrz umorzył Józefovii spłatę pożyczki kilka lat temu. Klub odda do miejskiej kasy jedynie tysiąc złotych

JOZEFOWIA

Józefovia pożyczyła od miasta pieniądze jeszcze w listopadzie 2012 roku. Dwa lata później klub znów sięgnął do miejskiej kasy, wnioskując jednocześnie o umorzenie pierwszego długu, z którego udało się spłacić jedną ratę – 4 tys. zł (do spłaty pozostało 68 tys. zł). Teraz klub ponowił wniosek, który poparli miejscy radni z komisji budżetu.

Okazało się jednak, że miasto nie mogło umorzyć całego długu, bo nie pozwalał na to zapis uchwały rady miasta 2010 roku. Stanowi on, że należności pieniężne mogą być umarzane na wniosek dłużnika w części, jeśli wystąpią uzasadnione względy społeczne. Zdecydowano, że ta część to 67 tys. zł plus odsetki za zwłokę w wysokości 3 741,13 zł. Do spłaty pozostał zatem Józefovii tysiąc złotych. Burmistrz uznał, że klub działając na rzecz miasta, szerząc ideę sportu wśród dzieci i młodzieży, realizując zadania własne gminy w zakresie popularyzacji kultury fizycznej i sportu, spełnia przesłankę pozwalającą na umorzenie części zadłużenia.

Józefovia bez zakłóceń spłaca drugi dług względem miasta. Chodzi o 150 tys. zł (w ratach po 2,5 tys. zł miesięcznie) pożyczone w 2014 roku.

One thought on “Józefovia zapłaci 1000 zł

 • 20 kwietnia 2016 o 09:52
  Permalink

  Dla osób znających sprawę jest jasne, że umorzony dług był długiem miasta, a nie Józefovii.
  Sprawa dotyczyła roszczenia za korzystanie przez Józefovię z terenów miejskich, za które to miasto sprytnie obciążyło Józefovię mimo, że na użytkowanie nie była zawarta wzajemna umowa. Później udzieliło Józefovii pożyczki na spłatę długu wobec tej osoby, a obecnie podjęło dec. o jego umorzeniu.

  Ile zapłaci miasto za użytkowanie przez Józefovię miejskich terenów sportowych, których do chwili obecnej nie jest prawnym właścicielem???

  Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.