Pomóż pielgrzymom!

Niemal z każdego zakątka świata młodzi ludzie przyjadą do Polski na Światowe Dni Młodzieży. Przed tym ważnym spotkaniem pielgrzymi wezmą udział w obchodach Tygodnia Misyjnego w Warszawie. Możesz zostać wolontariuszem i pomóc zorganizować te wielkie wydarzenia. Rejestracja trwa do końca marca.

2baner_informacje

Światowe Dni Młodzieży i Tydzień Misyjny odbędą się w lipcu. Osoby chcące zaangażować się w te wydarzenia mogą wziąć w nich udział w charakterze wolontariusza. Jest to szansa na bezpośrednie wsparcie organizacyjne, zdobycie doświadczeń i przyjaciół. Dla wolontariuszy będzie to świetna okazja do sprawdzenia umiejętności interpersonalnych i językowych oraz komunikatywności. Będą oni obecni na terenie stolicy, m.in. na lotnisku, dworcach, przystankach, ulicach, w centrach kulturalnych, kościołach czy sanktuariach. Mają pomagać zagranicznej młodzieży dotrzeć do celu. Dlatego wolontariuszem może zostać jedynie osoba pełnoletnia. Rejestracja trwa do końca marca, ale zgłoszenia wysłane po terminie również mogą zostać rozpatrzone.

Jak się zgłosić? Wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej http://www.sdm2016.warszawa.pl. Podczas rejestracji potrzebne będą: skan dowodu osobistego lub paszportu, list polecający (podpisany np. przez proboszcza), a także aktualne zdjęcie (rozmiar max. 2 MB).

Kandydaci spełniający wymagania zostaną zaproszeni do współpracy dopiero po rozmowie rekrutacyjnej. Potem każdy wolontariusz przejdzie szkolenie m.in. z komunikacji interpersonalnej i międzykulturowej, wiedzy o mieście, pierwszej pomocy. Organizatorzy zapewniają strój, identyfikator, ubezpieczenie, wyżywienie, a także darmowe przejazdy komunikacją miejską w Warszawie. Organizatorami wolontariatu podczas Światowych Dni Młodzieży w diecezjach są: Archidiecezja Warszawska, Diecezja Warszawsko-Praska i Centrum Myśli Jana Pawła II.

Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są na stronie http://www.sdm2016.warszawa.pl Pytania w sprawie wolontariatu należy kierować na adres wolontariat@um.warszawa.pl oraz wolontariat@krakow2016.com (wolontariat w Krakowie). Więcej informacji na stronie http://www.krakow2016.com

One thought on “Pomóż pielgrzymom!

  • 22 kwietnia 2016 o 14:54
    Permalink

    Warto okazać dobre serce i pomóc pielgrzymom. Okażmy im ciepło i gościnność.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.