Paraliż przed urzędem

Podczas remontu parkingu na terenie magistratu zaparkowanie auta przed urzędem miasta może graniczyć z cudem. Na ten czas lepiej samochód zamienić na rower albo do urzędu wybrać się pieszo.
parking
Urzędowy parking jest pełny. W czasie remontu pracownicy albo zamienią auto na rower, albo będą parkować na ul. Hożej, gdzie już teraz jest ciasno

Wszystkich zmotoryzowanych, którzy będą chcieli załatwić sprawę w urzędzie miasta, czekają trudne tygodnie. Otwoccy urzędnicy na około miesiąc zostaną pozbawieni miejsc parkingowych. Pewnie skorzystają z tych przy ul. Hożej i Kruczej, gdzie i tak jest już ciasno.

Remont parkingu ma ruszyć na początku kwietnia i będzie odbywał się etapami, tak aby jak najbardziej zminimalizować uciążliwości i żeby nie zablokować całkowicie wjazdu do urzędu od strony ul. Hożej. Ten ostatni fragment przy bramie ma być wykonany podczas długiego weekendu majowego.

– Poinformujemy pracowników, że na czas remontu przesiadamy się na rower – mówi w rozmowie z „Linią” Anna Gut, naczelnik wydziału inwestycji w urzędzie miasta. Na ile urzędnicy się do tej prośby dostosują, zobaczymy.

Po zakończeniu prac, których koszt wyniesie 127 tys. zł, zwiększy się liczba miejsc parkingowych, a zniszczone, nierówne płytki zostaną wymienione na kostkę. Parking na terenie urzędu ma być udostępniany także widzom teatru Jaracza, który po modernizacji i rozbudowie zostanie otwarty w listopadzie br.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.