Oddaj krew w „Medyku”

Zespół Medycznych Szkół Policealnych przy ul. Andriollego 90 w Otwocku zaprasza mieszkańców powiatu, zwłaszcza absolwentów szkół średnich, na dni otwarte szkoły. We wtorek, 5 kwietnia na terenie placówki będzie można wziąć udział w akcji krwiodawstwa, a także skorzystać z bezpłatnych zabiegów kosmetycznych i masaży.

kropla PCK

Każda pełnoletnia osoba będzie mogła oddać krew i uratować komuś życie. We wtorek, 5 kwietnia na terenie „Medyka” stanie krwiobus ze specjalistycznym wyposażeniem. Od godz. 9 do 12 będzie można podzielić się życiodajnym płynem. Dla  krwiodawców przewidziano darmowe korzystanie z atrakcji przygotowanych przez uczniów i nauczycieli.

Na uczestników czekają m.in. bezpłatne zabiegi kosmetyczne i masaż (godz. 10-12.30). Goście będą mogli także wziąć udział w warsztatach udzielania pierwszej pomocy (godz. 9.30). Natomiast o 10.30 odbędzie się prelekcja na temat profilaktyki raka piersi i szyjki macicy, a o godz. 12 chętni mogą wystartować w Biegu o Puchar Dyrektora Szkoły. Poza tym przez cały dzień będzie można zwiedzać „Medyka” z przewodnikiem, zajrzeć do różnych pracowni, skorzystać z porad doświadczonego stomatologa oraz zmierzyć ciśnienie krwi.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.