Pomóż Sylwii i innym!

Już w niedzielę, 10 kwietnia możesz pomóc 34-letniej Sylwii Retman oraz innym osobom chorującym na białaczkę. Wystarczy, że przyjdziesz do Szkoły Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego w Otwocku i zarejestrujesz się jako potencjalny dawca szpiku i komórek macierzystych.

To jest pierwsza tak duża akcja na ternie naszego powiatu. Włączyli się w nią nie tylko najbliżsi i przyjaciele Sylwii, ale również wiele nieznajomych osób, które nie chcą pozostać bierni wobec choroby, jaka dotknęła Sylwię. W akcji uczestniczy również Fundacja DKMS Polska, która posiada największą bazę dawców szpiku w Polsce (w której zarejestrowano blisko 870 tys. potencjalnych dawców szpiku). – Akcja „Pomóż Sylwii i Innym” jest skierowana do wszystkich mieszkańców Otwocka i okolic. Apeluję do Waszych uczuć: przyjdźcie zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku. Liczy się każdy! – podkreśla Sylwia Zakrzewska, pracownik Fundacji DKMS Polska. Na duże zaangażowanie mieszkańców naszego regionu liczy Sylwia, jej rodzina i przyjaciele.

UWAGA: Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Każdy z nas może zrobić coś dobrego, może uratować komuś życie! Nazywam się Sylwia Retman, mam 34 lata i jestem mamą dwóch fantastycznych chłopców – 15-letniego Bartka i 6-letniego Alka. Wraz z całą rodziną mieszkam w Otwocku.   Mam marzenia, plany i przede wszystkim wiarę w to, że się spełnią.  Od stycznia tego roku walczę ze zdiagnozowaną ostrą białaczką  szpikową. Poddałam się chemioterapii, ale jedyną szansą  na pokonanie choroby jest przeszczepienie szpiku lub komórek  macierzystych od dawcy niespokrewnionego, czyli być może od Ciebie. Daj szansę mi i innym cierpiącym na nowotwory krwi wygrać  z chorobą. Przyjdź i zarejestruj się jako potencjalny dawca! 
Każdy z nas może zrobić coś dobrego, może uratować komuś życie! Nazywam się Sylwia Retman, mam 34 lata i jestem mamą dwóch fantastycznych chłopców – 15-letniego Bartka i 6-letniego Alka. Wraz z całą rodziną mieszkam w Otwocku.  Mam marzenia, plany i przede wszystkim wiarę w to, że się spełnią. Od stycznia tego roku walczę ze zdiagnozowaną ostrą białaczką
szpikową. Poddałam się chemioterapii, ale jedyną szansą na pokonanie choroby jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego, czyli być może od Ciebie. Daj szansę mi i innym cierpiącym na nowotwory krwi wygrać z chorobą. Przyjdź i zarejestruj się jako potencjalny dawca!
  • Przyjdź i zarejestruj się! Szkoła Podstawowa nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego, Otwock, ul. Michała Elwiro Andriollego 76, niedziela, 10.04, godz. 10–16
  • Kto może zostać dawcą?
    Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi, pobraniu 4 ml krwi lub wymazu z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepienia.

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.