Bartek zwycięzca!

Młody pięściarz z Otwocka idzie jak burza. Bartłomiej Szczęsny odniósł kolejne zwycięstwo. Tym razem wygrał walkę podczas gali Landowski Boxing Night VII

foto_do boksu_Piotr Komorowski

Podczas gali organizowanej 19 marca na Bielanach przez braci Landowskich zawodnicy byli podzieleni na dwie grupy: tzw. koneserów pięściarstwa, czyli osoby trenujące boks rekreacyjnie, oraz zawodników amatorów zrzeszonych w sekcjach bokserskich w ramach Polskiego Związku Bokserskiego. Właśnie w tej drugiej grupie, w kategorii +91 kg, wystartował pięściarz z Otwocka. Jego przeciwnikiem był Tomasz Błasik.

Szczęsny poczynił w ostatnim czasie duże postępy. Świadczy o tym przebieg walki. Otwocki bokser dominował zarówno w pierwszej, jak i trzeciej rundzie, natomiast runda druga miała bardziej wyrównany charakter. Szczęsny górował nad rywalem szybkością, wyszkoleniem technicznym, a w ostatniej części pojedynku zachował dużo więcej siły, z czym wcześniej bywało różnie. Był to najbardziej emocjonujący pojedynek stoczony przez bokserów tego wieczoru.

Wśród boksujących kobiet najbardziej widowiskowa była walka Natalii Biriuk z Anną Kosacką. Ta pierwsza, Reprezentująca klub Landowski Boxing, pokazała naprawdę dobrą technikę, co nie powinno dziwić, bo w 2011 roku zawodniczka zdobyła tytuł mistrzyni Europy w boksie.

W drugiej części gali pojedynki toczyli koneserzy pięściarstwa, wśród których było również dwóch zawodników z Otwocka – Karol Filipczak i Adrian Cała. Zaprezentowali się oni z dobrej strony, zwłaszcza Cała, który zdecydowanie przeważał nad swoim przeciwnikiem Mateuszem Lipką. Niestety, organizatorzy w tej części gali zastosowali niezrozumiałą praktykę ogłaszania werdyktów remisowych bez względu na przebieg poszczególnych walk. Mimo to stanęli jednak na wysokości zadania. Zawody przebiegały sprawnie, pięściarze byli wyprowadzani na ring przy odpowiedniej oprawie, jak na zawodowych galach. Pojedynki zapowiadał popularny komik Szymon Majewski, który sam od kilku lat trenuje boks.

Na zakończenie jeszcze jedna dobra wiadomość. Nasz apel na łamach „Linii” o wspieranie Bartłomieja Szczęsnego znów przyniósł odzew. Kolejną osobą udzielającą pomocy otwockiemu pięściarzowi jest fizjoterapeuta Adam Wydra. Dzięki temu zawodnik może korzystać z pomocy wykwalifikowanego rehabilitanta.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.