Smoleńsk – pamiętamy!

W godzinę, w której sześć lat temu doszło do tragedii pod Smoleńskiem, w kościele na otwockich Kresach zabrzmiał dzwon. Tak rozpoczęła się uroczystość religijno-patriotyczna z udziałem mieszkańców i władz miasta.

W piątek, 8 kwietnia, dwa dni przed rocznicą katastrofy smoleńskiej, na terenie parafii Matki Bożej Królowej Polski na Kresach upamiętniono to tragiczne wydarzenie. Przed kościołem zebrały się poczty sztandarowe, przybyli uczniowie otwockich i józefowskich szkół, przedstawiciele władz samorządowych, mieszkańcy oraz duchowni. Na „Dębie Pamięci” zawisła szarfa z wieńca, który leciał samolotem do Katynia i został znaleziony pod Smoleńskiem.

Z inicjatywy przedstawicieli otwockiego Klubu Twórczego Myślenia i księży tutejszej parafii została ufundowana tablica upamiętniająca katastrofę. Jej odsłonięcia dokonali: prezydent Otwocka Zbigniew Szczepaniak, ksiądz prałat Włodzimierz Jabłonowski i Jan Dłużyński, przewodniczący Klubu Twórczego Myślenia.

– Tablica została osadzona na kamieniu, który symbolizuje trwałość tego świata. Obok niego posadzony jest dąb. Niech nam przypominają, że w narodzie polskim żyli patrioci, którzy dla dobra ojczyzny byli gotowi złożyć największy dar – swoje życie… – mówił do zebranych proboszcz parafii ks. Jan Śmigasiewicz.

Klasa mundurowa z „Ekonomika” przeprowadziła apel pamięci, a delegacje złożyły pod obeliskiem kwiaty. Następnie oprawiono uroczystą mszę świętą w intencji ofiar tragedii smoleńskiej.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.