25 litrów krwi z „Medyka”

Około 350 osób, zarówno starszych, jak i młodszych, odwiedziło Zespół Medycznych Szkół Policealnych w Otwocku podczas akcji krwiodawstwa i otwartych drzwi. Dzięki dużemu zainteresowaniu udało się zebrać 25 litrów krwi.
Krew oddali m.in. absolwenci „Medyka”, na zdjęciu z dyrektor  szkoły Teresą Adamczyk-Pawluczuk
Krew oddali m.in. absolwenci „Medyka”, na zdjęciu z dyrektor szkoły Teresą Adamczyk-Pawluczuk

Już po raz czwarty „Medyk” zorganizował dzień otwartych drzwi połączony z akcją krwiodawstwa. W tym roku, oprócz możliwości skorzystania z bezpłatnych zabiegów kosmetycznych i porad stomatologa, odbył się pierwszy bieg o Puchar Dyrektora Szkoły. Wzięła w nim udział młodzież z otwockich szkół średnich.

W czasie dnia otwartego goście zwiedzili szkołę, słuchając o kierunkach kształcenia, jakie oferuje. – Rekrutacja w naszej szkole trwa od 9 maja do 2 sierpnia. Jesteśmy w stanie przyjąć ok. 250 osób. Nasi absolwenci nie mają problemu ze znalezieniem pracy – mówi w rozmowie z „Linią” Teresa Adamczyk-Pawluczuk, dyrektor Zespołu Medycznych Szkół Policealnych. Wśród gości byli także uczniowie niesłyszący ze szkoły średniej w Śródborowie oraz seniorzy z Uniwersytetu III Wieku. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz prelekcja dotycząca profilaktyki raka piersi i szyjki macicy. Wykłady i warsztaty prowadzili nauczyciele z „Medyka”.

Zwycięzcy biegu o Puchar Dyrektora Szkoły

  • W kategorii uczniowie: I miejsce – Paweł Kowalski, II miejsce – Jakub Wesołowski, III miejsce – Michał Gajownik.
  • W kategorii uczennice: I miejsce – Klaudia Kobus, II miejsce – Paulina Szostak,III miejsce – Iza Wasążnik.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.