Udawał brata, bo bał się więzienia

Sprawiedliwość dosięgnęła go po 12 latach! 51-letni mężczyzna tak bardzo bał się więzienia, że przez ten czas podszywał się pod własnego brata i unikał stróżów prawa jak ognia. Do czasu, aż na jego trop wpadli otwoccy kryminalni.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mieszkaniec Stargardu Szczecińskiego był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Świnoujściu za oszustwo. Wydano za nim nawet list gończy. Mężczyzna panicznie bał się więzienia. Chociaż miał do odsiedzenia zaledwie kilkanaście dni aresztu, postanowił się ukrywać.

Przez wiele lat był nieuchwytny dla stróżów prawa, bo nie tylko często zmieniał miejsce zamieszkania, ale także wykorzystywał dane personalne swojego brata. Otwoccy kryminalni, którzy wpadli na trop poszukiwanego, nie dali się przechytrzyć i zatrzymali obecnie 63-letniego mieszkańca Stargardu Szczecińskiego.

– Okazało się, że mężczyzna od 12 lat był poszukiwany do odbycia kary 14 dni aresztu na podstawie decyzji prokuratury ze Świnoujścia – informuje st. asp. Sylwia Durlik z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku. – Mężczyzna tak długo posługiwał się personaliami brata, że miał spory problem z przypomnieniem sobie własnego imienia i podaniem prawidłowej daty urodzenia – dodaje Durlik.– Mieszkaniec Stargardu teraz będzie miał dużo czasu na oswojenie się z własną tożsamością w areszcie, do którego już trafił – zapewnia policjantka.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.