10 inwestycji na życzenie

Do końca kwietnia będzie gotowa większość dokumentacji technicznej inwestycji wybranych przez mieszkańców Karczewa do zrealizowania w budżecie partycypacyjnym. Prace budowlane powinny rozpocząć się w maju.

lista

Gmina Karczew opracowała już pełny harmonogram prac dotyczących realizacji zwycięskich projektów wybranych przez mieszkańców w budżecie partycypacyjnym. Oto podane przez urząd terminy wykonania poszczególnych inwestycji:

 1. Boisko do minisiatkówki na osiedlu nr 1 (koszt ok. 16 tys. zł)
  Do 30 kwietnia ma powstać zlecony do wykonania projekt budowlany. Po otrzymaniu projektów i uzyskaniu stosownych pozwoleń zostaną zlecone przewidziane prace, czyli budowa boiska na terenie zielonym, ogrodzonym, przeznaczonym na miejsce wypoczynku dla całych rodzin.
 2. Ścieżka zdrowia z urządzeniami  fitness na osiedlu nr 2 (koszt ok. 29 tys. zł)
  Został zlecony projekt budowlany, który ma być gotowy do 30 kwietnia. Po wykonaniu projektów i uzyskaniu stosownych pozwoleń zostaną zlecone do realizacji zaprojektowane prace, czyli częściowe zagospodarowanie działki za budynkiem OSP. Za kwotę przypadającą  na osiedle Częstochowska planuje się montaż trzech lub czterech urządzeń fitness (np. rowerek, wahadło).
 3. Plac zabaw na terenie boiska Mazura Karczew przy ul. Trzaskowskich (szacunkowy koszt – 40 tys. zł)
  Do 30 kwietnia ma zostać wykonany projekt budowlany. Po wykonaniu projektów i uzyskaniu stosownych pozwoleń zostaną zlecone do realizacji zaprojektowane prace.
 4. Budowa zdroju wodociągowego w ul. Zakolejkowej (szacunkowy koszt 45 tys. zł)
  Trwają negocjacje cenowe.
 5. Poprawa bezpieczeństwa na ścieżce zdrowia na osiedlu nr 5, czyli montaż monitoringu, koszy na śmieci i tabliczek informacyjnych (koszt – 50 tys. zł)
  Do 30 kwietnia ma powstać projekt budowlany. Po wykonaniu projektów i uzyskaniu stosownych pozwoleń zostaną zlecone do realizacji zaprojektowane prace.
 6. Remont chodnika przy ul. Ochotników (koszt ok. 30 tys. zł)
  Zadanie przekazane do wykonania Grupie Remontowej – realizacja do końca maja.
 7. Przejście, chodnik między ul. Kościelną a ul. Zatylną (koszt ok. 5 tys. zł)
  Zadanie przekazane do wykonania Grupie Remontowej – realizacja do końca maja.
 8. Budowa miejsc parkingowych wzdłuż wału na ul. Bema (koszt ok. 63 tys. zł)
  Do 30 kwietnia ma powstać projekt budowlany. Po wykonaniu projektów i uzyskaniu stosownych pozwoleń zaprojektowane prace zostaną zlecone do realizacji.
 9. Oświetlenie ścieżki zdrowia, czyli montaż lamp solarnych wzdłuż ścieżki zdrowia między osiedlem Ługi a ul. Piłsudskiego (koszt ok. 60 tys. zł)
  Projekt budowlany został zlecony i ma być gotowy do 13 maja. Po wykonaniu projektów i uzyskaniu stosownych pozwoleń zostaną zlecone do realizacji zaprojektowane prace.
 10. Oświetlenie ul. Czesława Miłosza (koszt ok. 7,6 tys. zł)
  Projekt budowlany ma być gotowy do 20 maja. Po wykonaniu projektów i uzyskaniu stosownych pozwoleń zostaną zlecone do realizacji zaprojektowane prace.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.